X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Walka z ASF: powstanie płot na granicy Lubuskiego i Wielkopolski

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2019 17:15
Budowę płotu mającego powstrzymać rozprzestrzenianie się afrykańskiego pomoru świń zapowiedział minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski. Od kilku dni przypadki ASF u dzików notowane są w województwie lubuskim na granicy z Wielkopolską.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Wikimedia Commons, Miokołaj Grycuk

W planach jest budowa ogrodzenia wokół ognisk choroby - tłumaczył minister Ardanowski. Zaznaczył, że początkowo planowano ogrodzić mniejszy teren, ale pojawiły się nowe ogniska ASF. Minister dodał, że na razie nie wiadomo, jak duży teren zostanie ogrodzony.

Zaapelował też do rolników o szczególną ostrożność i bezwzględne przestrzeganie przepisów o bioasekuracji. To zbiór zasad ograniczających ryzyko pojawienia się wirusa w gospodarstwie.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Główny Lekarz Weterynarii ostrzega grzybiarzy. Mogą oni rozprzestrzeniać ASF

Według prezesa Krajowego Związku Pracodawców - Producentów Trzody Chlewnej Aleksandra Dargiewicza, Polska powinna sięgnąć po rozwiązania czeskie, w tym właśnie wspomniane przez ministra Ardanowskiego grodzenie obszaru, na którym jest ASF.

Prezes zaznaczył, że najpierw należy sprawdzić teren, aby mieć pewność, że poza ogrodzeniem nie znajdują się zarażone zwierzęta. Po ustaleniu, które zwierzęta są chore, należy dokonać odstrzału.

Z powiatami wschowskim i nowosolskim w Lubuskiem graniczą bezpośrednio dwa wielkopolskie powiaty - leszczyński i wolsztyński. Wielkopolska jest krajowym liderem w produkcji trzody chlewnej, 36 procent wyhodowanych świń pochodzi właśnie z tej części Polski.

>>>[CZYTAJ WIĘCEJ] Rolnicy mogą już ubiegać się o pomoc w związku z klęskami żywiołowymi i ASF

IAR, PR24, akg 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polska prosi KE o wsparcie w związku z ASF

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2018 12:21
Polska prosi Komisję Europejską o unijne wsparcie w związku z afrykańskim pomorem świń. Ta sprawa była jednym z tematów spotkania w Brukseli ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela z komisarzem odpowiedzialnym za rolnictwo Philem Hoganem - poinformowali Polskie Radio nasi dyplomaci. Do spotkania doszło przed rozpoczęciem unijnej narady ministerialnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolejne dwa ogniska ASF w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2019 18:30
Państwowy Instytut Weterynaryjny w Puławach stwierdził wystąpienie dwóch kolejnych ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) - poinformował w komunikacie Główny Lekarz Weterynarii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rolnicy mogą już ubiegać się o pomoc w związku z klęskami żywiołowymi i ASF

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2019 12:50
Od dziś, rolnicy, którzy ponieśli straty w następstwie klęsk żywiołowych lub Afrykańskiego Pomoru Świń mogą składać wnioski o otrzymanie finansowego wsparcia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Główny Lekarz Weterynarii ostrzega grzybiarzy. Mogą oni rozprzestrzeniać ASF

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2019 12:11
Główny Lekarz Weterynarii apeluje o zachowanie odpowiednich zasad bezpieczeństwa biologicznego podczas zbierania grzybów na obszarach, gdzie występuje afrykański pomór świń. "W grzybobraniu nie powinny uczestniczyć osoby mające styczność ze świniami" - podkreśla. 
rozwiń zwiń