X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Porozumienie chińskich producentów smartfonów przeciwko Google i Androidowi

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2020 14:00
Jak twierdzi Reuters giganci z Państwa Środka: Huawei, Xiaomi, Oppo i Vivo chcą razem stworzyć cyfrową platformę do ściągania aplikacji na ich telefony bez pośrednictwa Google'a. To efekt wojny USA z Huawei, któremu Amerykanie  zarzucają próbę narzucenia globalnego monopolu na technologię 5G.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Shutterstock/ astudio

Smartfony Huaweia, będą miały coraz bardziej utrudniony dostęp do sklepu z aplikacjami Google'a.  Dlatego nowa platforma Global Developer Service Alliance (GDSA) ma podważyć monopol sklepu Google Play, który i tak nie działa w Chinach.

Użytkownicy telefonów z Androidem korzystają tam z innych wirtualnych sklepów – w zależności od marki posiadanego smartfona.

GDSA będzie dostosowany do lokalnych rynków

Według serwisu "The Verge" wczesna wersja strony internetowej GDSA przygotowana jest z myślą o dziewięciu różnych państwach i regionach, w
tym Indiach, Rosji czy Malezji.

Chińskie marki są popularne w różnych regionach, np. Huawei w Europie, a Xiaomi w Indiach. Ale razem opanowały już 40 proc. światowego rynku smartfonów.

Dzięki platformie GDSA ułatwione zostanie dodawanie nowych aplikacji do chińskich sklepów. Debiut GDSA zaplanowano już na marzec tego roku.

Harmony versus Android

Brak dostępu do sklepu Google Play to wyzwanie dla Huawei, gdy ten utracił w 2019 roku licencję na korzystanie z aplikacji i usług Google’a.  Dlatego chiński koncern pracuje intensywnie nad własnym systemem operacyjnym Harmony OS.

Chiński gigant chce wydać aż miliard dolarów na sfinansowanie rozwoju Huawei Mobile Serivces, które rzekomo mają stanowić alternatywę dla rozwiązań Google’a.


Sklep Google Play pobiera 30 proc. prowizji od sprzedaży aplikacji. Co daje Google’owi przychody 8,8 mld dol.rocznie. Dla chińskich firm to prawdziwe wyzwanie jak uszczknąć pieniądze z rynku mobilnych aplikacji.

A zarzuty Waszyngtonu wobec Huawei za "narzucanie" innym krajom technologii 5G są dla Pekinu dodatkowym argumentem, aby się technologicznie jeszcze bardziej uniezależnić od globalnego rywala zza oceanu.

PolskieRadio24.pl/IAR/PAP/Reuters/businessInsider.pl/sw

Czytaj także

Huawei na wojennej ścieżce z rządem USA

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2019 08:31
Chińska firma technologiczna wytoczyła proces amerykańskim władzom za wprowadzenie zakazu stosowania jej urządzeń przez instytucje sfery budżetowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Publicyści o sprawie Huawei. "Część sporu hegemonicznego"

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2019 19:55
Czym zakończy się rywalizacja Stanów Zjednoczonych i Chin, której kolejną odsłoną jest sprawa Huawei? Czy czeka nas "bipolarny świat technologiczny". Dyskutowali o tym goście Łukasza Warzechy, Olga Doleśniak-Harczuk ("Nowe Państwo") i Bartłomiej Radziejewski ("Nowa Konfederacja").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Proces wiceprezes Huawei w Kanadzie. W tle amerykańskie sankcje na Iran

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2020 04:04
W sądzie w Vancouver rozpoczął się proces ekstradycyjny wiceprezes Huawei Meng Wanzhou. Poniedziałek był pierwszym z pięciu dni przesłuchań, w których głównym pytaniem jest: czy przestępstwa zarzucane Meng przez USA są nimi także w Kanadzie. Amerykańskie zarzuty dotyczą m.in. związków Huawei ze Skycom w Teheranie i naruszenia amerykańskich sankcji wobec Iranu.
rozwiń zwiń