X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

ARiMR: więcej czasu na oświadczenia w sprawie dopłat bezpośrednich

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 14:50
Oświadczenie ws. dopłat bezpośrednich będzie można złożyć w terminie 15 dni kalendarzowych po odwołaniu stanu zagrożenia epidemicznego , ale nie później niż do ostatniego dnia składania wniosków o przyznanie płatności tj. do 15 maja - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne. Foto: Bild: shutterstock
Ze względu na trwający stan epidemii termin na złożenie oświadczenia ulega zmianie. Takie papierowe oświadczenie zamiast e-wniosku o dopłaty bezpośrednie mogą złożyć rolnicy posiadający gospodarstwo do 10 ha w przypadku, gdy w stosunku do oświadczenie w ubiegłego roku nie zaszły żadne zmiany.
rolnictwo1200.jpg
Dodatkowa pomoc dla rolników. Ruszają kredyty preferencyjne


Ostateczny termin dostarczenia oświadczenie obecnie jest określony na 15 maja, ale nie wykluczone jest, że także ten termin zostanie przesunięty.
ARiMR przypomina, że z powodu epidemii koronawirusa biura powiatowe ARiMR ograniczyły kontakt bezpośredni z interesantami. Dlatego też oświadczenia można przekazywać pozostawiając je we wrzutni lub urnie umieszczonej przy wejściu do biura powiatowego, wysłać pocztą. Można również przesłać zeskanowane dokumenty za pomocą poczty elektronicznej na adres mailowy biura powiatowego, a oryginał oświadczenia dostarczyć do Agencji w terminie późniejszym.

Rolnicy uprawnieni do złożenia oświadczenia mogą zalogować się do aplikacji eWniosekPlus i złożyć wniosek przez internet.
Do 8 kwietnia Agencja zarejestrowała 103,5 tys. prawidłowo złożonych oświadczeń. W poprzednich latach o dopłaty za pomocą oświadczenia ubiegało się ok. 430 tys. rolników, a ok. 900 tys. przesłało wnioski drogą elektroniczną. 
ARiMR, PAP, PR24, akg
 
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

ARiMR pomaga przy tworzeniu grup producenckich. Niecały miesiąc na złożenie wniosku

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2019 07:55
Do 13 grudnia będzie prowadzony nabór wniosków o wsparcie przy tworzeniu grup i organizacji producentów rolnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ARiMR: wkrótce papier zbędny. Rolnicze dopłaty za pomocą mobilnej aplikacji

Ostatnia aktualizacja: 17.01.2020 16:00
Jeszcze przed jesienią Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa planuje uruchomić dla rolników aplikację na smartfony - powiedział p.o. prezesa Agencji Tomasz Nowakowski. Program ma ułatwić wydawanie decyzji o dopłatach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dodatkowa pomoc dla rolników. Ruszają kredyty preferencyjne

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 10:30
W związku z pandemią banki współpracujące z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa udzielą kredytów preferencyjnych dla rolników. Dzięki dopłatom rolnik będzie mógł uzyskać tańszy kredyt niż na warunkach komercyjnych. Będą to kredyty inwestycyjne oraz "klęskowe".
rozwiń zwiń