X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Piotr Gliński o wsparciu dla kultury: może sięgnąć nawet do 4 mld złotych

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 17:53
W związku z pandemią nie możemy wychodzić do kina, muzeum, teatru czy klubu muzycznego - bowiem wszystkie placówki kulturalne i rozrywkowe są zamknięte aż do odwołania. Ludzie kultury, ale także organizacje pozarządowe, mocno odczuwają skutki wstrzymania działalności na różnych polach.
Audio
  • Gość radiowej Jedynki - wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński - o działaniach rządu wspierających ludzi kultury. (Błażej Prośniewski)
Wicepremier Piotr Gliński.
Wicepremier Piotr Gliński.Foto: twitter/MKiDN

Jak mówił wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński, który był gościem radiowej Jedynki - organizacje pozarządowe już w pierwszej odsłonie tarczy antykryzysowej zostały zwolnione z wielu obowiązków, jak np. ze sporządzania różnych sprawozdań, deklaracji czy opłat abonamentowych.


balet 1200.jpg
Szacowanie strat i koniecznej pomocy. Gliński zapowiada rekompensaty dla instytucji kultury


W obecnej wersji tarczy antykryzysowej - mówił wicepremier - organizacje te zostały zrównane z przedsiębiorcami, jeśli chodzi o przyznanie świadczeń dotyczących ochrony miejsc pracy, zwolnienia z podatków lokalnych czy zmianę warunków i terminów spłaty kredytów.


Malarz obraz artysta 1200.jpg
Piotr Gliński: dokonuje się zmiana sposobu odbioru kultury

- Wydłużono także o miesiąc termin przekazywania 1 proc. z podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego - przypomniał Piotr Gliński.

Mówiąc o pomocy dla środowiska kultury, wicepremier wspomniał, że szacunkowo całe wsparcie w tym wypadku może sięgnąć do 4 mld złotych, wiele bowiem podmiotów kultury to przedsiębiorstwa, a wielu ludzi kultury działa w oparciu o samozatrudnienie lub umowy cywilnoprawne.

>>> CZYTAJ TAKŻE: tarcza antykryzysowa, poznaj szczegóły

- Funkcjonowanie tych podmiotów jest objęte tarczą antykryzysową - przypomniał wicepremier.

Gość radiowej Jedynki zauważył, że wśród form wsparcia dla kultury są także gwarancje kredytowe dla przemysłów kreatywnych w wysokości ponad 500 mln złotych. 

Jak dodał - zwiększona została również pula wsparcia dla artystów w ramach Funduszu Zapomóg Socjalnych.

Program 1 Polskiego Radia, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Gliński: jeśli sytuacja się pogorszy, rozszerzymy "tarczę antykryzysową"

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2020 20:52
- Przedstawiamy "tarczę antykryzysową", która ma pomóc także przedsiębiorcom i pracownikom działającym na polu kultury. Jeśli kryzys się zaostrzy, będziemy te działania rozszerzać - mówił w TVP Info wicepremier Piotr Gliński, minister kultury i dziedzictwa narodowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wsparcie dla artystów w czasie pandemii. Opublikowano projekt rozporządzenia

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2020 00:05
Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano projekt rozporządzenia, który w związku z pandemią koronawirusa przewiduje wsparcie finansowe m.in. dla artystów, twórców i animatorów kultury. Zgodnie z projektem wsparcie ma wynieść do 20 mln zł.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Gliński: dokonuje się zmiana sposobu odbioru kultury

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2020 07:14
- W nieco wymuszony i przyspieszony sposób będzie się dokonywała zmiana sposobu odbioru kultury - powiedział w wywiadzie dla "Gazety Polskiej Codziennie" wicepremier prof. Piotr Gliński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dyrektor NCK o "Kulturze w sieci": program powstał, aby wspierać instytucje kultury

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2020 09:42
- Program pojawił się w ramach tarczy antykryzysowej z inicjatywy wicepremiera Piotra Glińskiego, po to, żeby w czasie epidemii wspomóc instytucje kultury i działania, które były realizowane w bezpośrednim kontakcie, mogły znaleźć swoje ujście w internecie - mówi w "Sygnałach Dnia" Rafał Wiśniewski, dyrektor NCK. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szacowanie strat i koniecznej pomocy. Gliński zapowiada rekompensaty dla instytucji kultury

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2020 08:07
Całkowita wartość pomocy dla sektora kultury w różnych formach może mieć wartość do 4 mld zł, czyli prawie tyle, ile wynosi roczny budżet resortu - powiedział wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński.
rozwiń zwiń