X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Gospodarka

Prawie 100 mln euro dotacji dla mikro-, małych i średnich firm na innowacje

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2020 19:06
Przedsiębiorcy, jak poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, mogą ubiegać się o wsparcie na innowacyjne rozwiązania w ramach Funduszy Norweskich, a poziom dofinansowania będzie uzależniony od rodzaju udzielonej pomocy publicznej.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

Resort przypomina, że 14 maja upływa termin składania wniosków w programie "Rozwój przedsiębiorczości i Innowacje" realizowanego w ramach Funduszy Norweskich.

euros money 1200 pixabay.jpg
156 mln zł na 28 projektów badawczych. Wsparcie dla polskich i norweskich naukowców

Program - jak czytamy - "umożliwi przedsiębiorcom realizację projektów innowacyjnych przyjaznych środowisku, które polegają na zmianie procesów technologicznych, zastosowaniu nowych ekologicznych rozwiązań oraz wprowadzaniu na rynek innowacyjnych produktów ekologicznych, w tym rozwój innowacji w obszarze wód śródlądowych czy morskich".

Budżet całkowity programu to 100 milionów euro, z czego 85 milionów euro stanowią środki z Funduszy Norweskich, a 15 milionów euro to wkład krajowy.

europe-4426307_1280.jpg
Nowe fundusze venture capital. Setki milionów złotych na inwestycje

Napisano, że przedsiębiorcy mogą ubiegać się o wsparcie w czterech obszarach: zielonych technologii (50 mln euro); niebieskich technologii dla sektora gospodarki morskiej i śródlądowej (10 mln euro); technologii ułatwiających codzienne funkcjonowanie osobom z ograniczeniami funkcjonalnymi, w tym osobom starszym (18,7 mln euro); małe granty na rozwój innowacyjności przedsiębiorstw zarządzanych przez kobiety we wszystkich trzech powyższych obszarach tematycznych (15 mln euro).Zaznaczono, że poziom dofinansowania jest uzależniony od rodzaju udzielonej pomocy publicznej.

- Dodatkowo premiowane będą projekty, które zakładają współpracę z partnerami z Norwegii. To szansa na wymianę doświadczeń, dobrych praktyk, dzielenie się wiedzą. Takie partnerstwo przyczyni się do wzmocnienia kontaktów gospodarczych oraz transferu innowacyjnych technologii – podkreśla cytowana w informacji resortu minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak. Program wdraża Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

PAP, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bon na innowacje. PARP wspiera rozwój nowoczesnych technologii

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 19:50
Firmy mają szansę na pozyskanie dodatkowego dofinansowania przy wprowadzaniu na rynek swoich innowacyjnych produktów i usług, zwłaszcza tych, które nawiązują do tematyki dostępności - a więc dostosowywania oferty do potrzeb osób niepełnosprawnych i mających problemy z mobilnością. W pozyskaniu środków pomaga Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, oferując przedsiębiorcom tzw. bon na innowacje.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomoc dla realizujących inwestycje ze wsparciem UE – funduszowa specustawa przyjęta przez Senat

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2020 17:11
Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej przygotowało specustawę, która ułatwi ich prowadzenie i rozliczanie oraz umożliwi przesunięcie funduszy unijnych na walkę z koronawirusem. Projekt został niemal jednogłośnie przyjęty przez Sejm i Senat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowe fundusze venture capital. Setki milionów złotych na inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2020 11:20
Nowe fundusze venture capital pozyskały ponad 305 mln zł z Programu Inteligentny Rozwój, który jest wspólnym projektem Polskiego Funduszu Rozwoju oraz Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Antykryzysowy Fundusz Pożyczkowy. Minister funduszy: przedsiębiorca spłaca tylko to, co faktycznie otrzymał

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2020 07:44
- To są pożyczki nieoprocentowane, ponieważ składając wniosek o pożyczkę, przedsiębiorca dostaje od razu dotację na odsetki - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej, opisując zasady działania nowego Antykryzysowego Funduszu Pożyczkowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

156 mln zł na 28 projektów badawczych. Wsparcie dla polskich i norweskich naukowców

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 10:51
156 mln zł wsparcia z funduszy norweskich otrzyma 28 projektów badawczych realizowanych wspólnie przez zespoły naukowe z Polski i Norwegii. To efekt konkursu GRIEG, który jest jednym z trzech w ramach programu "Badania podstawowe", finansowanych z funduszy norweskich.
rozwiń zwiń