X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Minister infrastruktury: z nowych środków UE może powstać w Polsce nawet 2 tys. km dróg

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2020 12:01
- Przy wsparciu nowych środków z Unii Europejskiej może powstać w Polsce nawet 2 tys. km dróg – powiedział w minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Jak podkreślił szef resortu infrastruktury w rozmowie z portalem Money.pl, pieniądze z nowego budżetu UE pójdą też na drogi.


drogi 1200.jpg
Unia wesprze Polskę przy budowie dróg ekspresowych. Umowy podpisane

Środki z UE zostaną wykorzystane na drogi krajowe i samorządowe.

- Mamy wiele potrzeb w tym zakresie i chcemy uzupełnić ten "ruszt" komunikacyjny w Polsce, ale mamy też nadzieję, że te pieniądze będziemy mogli przeznaczyć na drogi samorządowe - powiedział.


adamczyk1200.jpg
Rusza kolejna inwestycja w ramach "Programu 100 obwodnic". Podpisano umowę dla Zamościa

Dodał, że "dzięki nowym środkom z UE będzie można wybudować może nawet 2 tys. km nowych dróg, ale do środków unijnych musimy dołączyć własne z budżetu krajowego".

Według Adamczyka jedne z najważniejszych inwestycji, dla których są prowadzone przygotowania to trasy S11 z Koszalina przez Poznań prowadzące na Górny Śląsk, S74 od granicy z Ukrainą przez Zamość, Nisko do Wielunia, czy S16 przez Mazury.

Jest 40 wariantów drogi S16 prowadzącej przez Mazury. Będą konsultacje z mieszkańcami i ekologami

Jak wskazał, dotychczas powstało ok. 40 wariantów S16. Wybrano trzy, które mają być konsultowane z mieszkańcami oraz organizacjami zajmującymi się ochroną przyrody.

- Chcemy, aby trasa przez Mazury miała jak najmniejszy wpływ na środowisko. Ruch drogowy stale rośnie, za 15-20 lat podwoi się, dlatego musimy wziąć to pod uwagę, przygotowując projekt - tłumaczył.

Do 2025 r. ma powstać w Polsce 6 tys. km dróg ekspresowych i ok. 2.5 tys. km autostrad.

Szef resortu infrastruktury przypominał, że docelowo w ramach Planu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.) powstanie 6 tys. km dróg ekspresowych i ok. 2.5 tys. km autostrad.

Porozumienie zawarte na szczycie UE we wtorek nad ranem zakłada powołanie funduszu odbudowy o wartości 750 mld euro. Z tej sumy 390 mld euro będą stanowiły granty, a 360 mld euro pożyczki. Wartość budżetu UE na kolejną siedmiolatkę wyniesie 1,074 bln euro.

Jak poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki, porozumienie UE daje Polsce ponad 124 mld euro w bezpośrednich dotacjach, a razem z uprzywilejowanymi pożyczkami 160 mld euro w cenach bieżących.

 

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W ciągu 10 lat powstanie w Polsce 100 nowych obwodnic. Zobacz ich przebieg

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2020 10:25
W latach 2020-2030 w ramach rządowego programu powstanie w Polsce 100 obwodnic. Ich koszt szacowany jest na 28 mld zł, poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Będzie to uzupełnienie Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.).
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wielki program". Rząd przeznaczy 36 mld zł na budowę i modernizację dróg samorządowych

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2020 13:56
- W przeciągu najbliższych 10 lat drogi lokalne zmienią swe oblicze dzięki funduszowi dróg samorządowych, na który przeznaczonych będzie w długoletniej perspektywie 36 mld zł - powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szybciej z Warszawy do Lublina. Kolejny fragment trasy S17 otwarty

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2020 13:16
Od dziś kierowcy mają do dyspozycji dwie jezdnie na obwodnicy Kołbieli w ciągu budowanej drogi ekspresowej S17, a także na odcinku od obwodnicy Kołbieli do węzła Lubelska - poinformowali przedstawiciele rządu. Tym samym dwujezdniowa droga między Warszawą a Piaskami wydłużyła się o kolejne 24 km.
rozwiń zwiń