X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Okrągła rocznica domeny ".pl". Zobacz, ile nazw znalazło się w jej rejestrze

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2020 17:36
Dokładnie 30 lat temu ustanowiono naszą krajową domenę ".pl". Obecnie znajduje się ona obok niemal 2,5 miliona nazw stron internetowych - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Jak przypomina resort, w 1990 roku IANA (ang. Internet Assigned Numbers Authority), czyli organizacja zarządzająca wówczas domenami najwyższego poziomu, dokonała wpisu oznaczenia ".pl" dla domeny krajowej przypisanej administracyjnie do Polski.

babcia internet seniorka 1200.jpg
Profil zaufany – coraz bardziej przydatne narzędzie. Teraz także z bankiem spółdzielczym

Ministerstwo poinformowało, że pierwszymi domenami w ".pl" były te związane ze środowiskiem akademickim - edu.pl. Ich obsługa została powierzona Zespołowi Koordynacyjnemu NASK, działającemu w ramach Uniwersytetu Warszawskiego. W 1993 roku utworzony został NASK - jednostka badawczo-rozwojowa, która od tej chwili prowadziła rejestr nazw w domenie ".pl".

online internet computer komputer UA.jpg
Potrzebujemy szybkiego i niezawodnego internetu. Organizacje apelują do rządu

W 2008 roku liczba aktywnych nazw w Krajowym Rejestrze Domen (DNS) przekroczyła jeden milion, a ponad 95 proc. z nich obsługiwanych było przez rejestratorów - Partnerów NASK. Trzy lata później liczba nazw w domenie ".pl" podwoiła się i przekroczyła 2 mln.

Jak podkreśla resort cyfryzacji, domena ".pl" jest domeną pierwszego wyboru w Polsce, z największym udziałem w rynku.

Ministerstwo Cyfryzacji dodaje, że 7 na 10 domen rejestrowanych w Polsce to właśnie domeny ".pl". W rankingu europejskich rejestrów plasuje się na szóstym miejscu. Obecnie w rejestrze domeny ".pl" jest prawie 2,5 mln nazw, które obsługiwane są na rzecz 1,07 mln abonentów.

PAP, MC, PR24, akg

Czytaj także

Minister cyfryzacji: sieć telekomunikacyjna jest przygotowana na zwiększony ruch

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2020 15:00
- Nie ma żadnego problemu z siecią, operatorzy są przygotowani na większy ruch - powiedział w Radiu Plus minister cyfryzacji Marek Zagórski, powołując się na sprawozdania operatorów. Zapowiedział wprowadzenie możliwości "stawiennictwa wideo" w urzędach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Potrzebujemy szybkiego i niezawodnego internetu. Organizacje apelują do rządu

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2020 11:00
Wobec pandemii koronawirusa rola internetu ogromnie wzrosła w życiu prywatnym ludzi i w biznesie. Dlatego przedstawiciele organizacji przedsiębiorców i think tanków zaapelowali o podjęcie niezbędnych działań o charakterze regulacyjnym i infrastrukturalnym dla zapewnienia powszechnego dostępu do szybkiego i niezawodnego internetu.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Masz ważne sprawy przed wyjazdem? Wiele z nich można załatwić online

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2020 13:59
Zostawianie sobie spraw do załatwienia na ostatnią chwilę przed urlopem z pewnością nie jest dobrym pomysłem. Na szczęście dzięki rozwojowi e-administracji w ostatnich latach dużo rzeczy można zrobić z domu. Dzięki temu unikniemy stania w kolejkach i dodatkowego stresu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Profil zaufany – coraz bardziej przydatne narzędzie. Teraz także z bankiem spółdzielczym

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2020 14:47
Klienci kolejnych 173 banków spółdzielczych mogą już szybko i wygodnie zakładać online profil zaufany, a tym samym dołączyć do niemal 7,5 mln Polaków, którzy już go mają. Profil zaufany przydaje się coraz częściej, można dzięki niemu załatwić wiele spraw urzędowych, a teraz jest potrzebny, by odebrać bon turystyczny.
rozwiń zwiń