X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Dobrze by było uregulować teraz ten problem". Wiceminister Szwed o planach oskładkowania umów-zleceń

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2020 15:07
Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed podkreślił w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową, że są plany pełnego oskładkowania wszystkich umów-zleceń. Zanim jednak rząd podejmie decyzję w tej sprawie, przedyskutuje ją z partnerami społecznymi.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Shutterstock

Rządowa propozycja będzie omawiana już jutro na posiedzeniu zespołu Rady Dialogu Społecznego - wyjaśnił wiceminister. - Przygotowujemy się do zmian, ale chcemy je wypracować z partnerami społecznymi, gdyż dotyczą one zarówno zatrudnionych, jak i pracodawców, którzy też składki odprowadzają - mówił Stanisław Szwed.


Posłuchaj
00:29 10640850_2.mp3 Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed o rządowej propozycji oskładkowania umów-zleceń. (Cz.1/IAR)

Wiceminister zwrócił uwagę, że w związku ze starzeniem się społeczeństwa konieczne jest pochylenie się nad kwestią przyszłych emerytur i zadbanie o to, by te świadczenia były wystarczające na zaspokojenie potrzeb emerytów.

ogrodnicy ogrodnik praca sezonowa 1200.jpg
Dlaczego polski system podatkowy najbardziej obciąża najmniej zarabiających?

- Obecnie, co do zasady, składki płacone od umów zlecenia są bardzo niskie, czego konsekwencją jest wysokość otrzymywanych przez zleceniobiorców świadczeń. Problem poruszany jest od wielu lat i dobrze by było teraz to uregulować - dodał Stanisław Szwed.

Posłuchaj
00:13 10640850_1.mp3 Wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed o rządowej propozycji oskładkowania umów zlecenia. (Cz.2/IAR)

Obecnie pełne składki płaci się od pierwszej umowy, o ile opiewa ona na kwotę minimalnego wynagrodzenia. Od kolejnych umów wystarczy potrącić składkę zdrowotną.

IAR, PR24, akg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Po 33 miesiącach umowy terminowej umowa na stałe

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 19:57
Od 22 listopada 2018 roku zaczynają obowiązywać limity dotyczące pracy na czas określony. To skutek nowelizacji Kodeksu pracy z 2016 roku. Zgodnie z nowymi przepisami pracodawca może zatrudnić pracownika na czas określony maksymalnie przez 33 miesiące.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kodeks pracy w praktyce. Zamiast etatu 8-letnia umowa-zlecenie?

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2018 15:00
- Zawieranie umów cywilnoprawnych w miejsce umów o pracę jest niezgodne z prawem, jest naruszeniem prawa. I nie można tu mówić o zastępowalności. Każdy powinien mieć wybór formy zatrudnienia – powiedziała w Polskim Radiu 24 Katarzyna Siemienkiewicz (Pracodawcy RP). Gościem audycji była także Barbara Surdykowska z biura eksperckiego NSZZ "Solidarność".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego polski system podatkowy najbardziej obciąża najmniej zarabiających?

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2019 20:05
Z raportu Instytutu Badań Strukturalnych (IBS) wynika, że system podatkowy w Polsce jest regresywny, czyli bardziej obciąża osoby o niskich dochodach, niż o wysokich dochodach. Aby to zmienić, należy m.in. zmniejszyć opodatkowanie niskich wynagrodzeń i przeciwdziałać fikcyjnemu samozatrudnieniu.
rozwiń zwiń