X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Sztum doczeka się obwodnicy. Będzie jedną ze stu zaplanowanych

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 16:40
Zatwierdzono program inwestycji dla obwodnicy Sztumu w ciągu drogi krajowej nr 55. Inwestycja jest ujęta w rządowym Programie budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: twitter/GDDKiA

- Kierujemy do realizacji kolejne zadanie z Programu budowy 100 obwodnic w województwie pomorskim. Przygotowany przez obecny rząd i konsekwentnie realizowany Program budowy 100 obwodnic to dowód na to, że dotrzymujemy danego słowa - powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

W ramach planowanej inwestycji powstanie nowy odcinek drogi klasy GP (głównej o ruchu przyspieszonym) o długości ok. 6 km, w zależności od wybranego wariantu.

Celem budowy obwodnicy Sztumu jest poprawa bezpieczeństwa, odciążenie i zwiększenie płynności ruchu oraz zmniejszenie czasu przejazdu drogą krajową nr 55 i w obrębie układu drogowego miasta, a także poprawa jakości życia mieszkańców. Jest to tym bardziej istotne, że układ drogowy w mieście opiera się na drodze krajowej i na ruch lokalny nakłada się ruch tranzytowy, powodujący zatory drogowe.

budowa drogi droga 1200.jpg
Będzie rozbudowa ważnej trasy na Pomorzu. Przetarg na fragment drogi ekspresowej S6 ogłoszony

Jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej w zakresie przygotowania koncepcji programowej (wraz z wariantowaniem przebiegów), materiałów do wniosku o wydanie decyzji środowiskowej oraz projekt budowlany wraz z materiałami do wniosku o wydanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID). Do 2024 r. będzie prowadzony proces przygotowawczy, a przybliżony termin prac budowlanych przewidziano na lata 2025-26.

W ramach Programu budowy 100 obwodnic w województwie pomorskim powstanie 5 obwodnic:

• obwodnica Brzezia w ciągu drogi krajowej nr 25,

• obwodnica Człuchowa w ciągu drogi krajowej nr 22/25,

• obwodnica Słupska/Kobylnicy w ciągu drogi krajowej nr 21,

• obwodnica Starogardu Gdańskiego w ciągu drogi krajowej nr 22,

• obwodnica Sztumu w ciągu drogi krajowej nr 55.

W ramach rządowego Programu powstanie 100 obwodnic na sieci dróg krajowych o łącznej długości ok. 820 km. Będą to trasy o najwyższych parametrach technicznych, dostosowane do przenoszenia obciążenia 11,5 t/oś. Inwestycjom tym będą towarzyszyły urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym oświetlenie spełniające wytyczne prawidłowego oświetlenia przejść dla pieszych. Koszt realizacji 100 obwodnic został oszacowany na blisko 28 mld zł.

Ministerstwo Infrastruktury, PR24, akg 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Przybędzie nowych dróg i obwodnic. GDDKiA: plan przetargów na przyszły rok gotowy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 11:35
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przygotowuje się do realizacji inwestycji drogowych w nowej perspektywie unijnej. W opracowaniu są dokumenty na 2,5 tys. km dróg - poinformował Tomasz Żuchowski p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zniknie wąskie gardło komunikacyjne aglomeracji Krakowa. Ważny węzeł A4 do rozbudowy

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 16:24
Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk podpisał program inwestycji dla rozbudowy węzła A4 Kraków Południe łączącego południową obwodnicę miasta z drogą krajową nr 7, czyli Zakopianką. Zadanie zaplanowano na lata 2025 – 2026.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Będzie rozbudowa ważnej trasy na Pomorzu. Przetarg na fragment drogi ekspresowej S6 ogłoszony

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 13:11
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na realizację drogi ekspresowej S6 na odcinku Lębork - Bożepole Wielkie.
rozwiń zwiń