X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ruszył przetarg na pierwszy odcinek autostrady A2 na wschód od Siedlec

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 13:45
Rozpoczyna się postępowanie przetargowe, w którym Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wyłoni wykonawcę pierwszego odcinka A2, realizowanego w ramach budowy 63-kilometrowej trasy pomiędzy Siedlcami a Białą Podlaską.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: twitter/GDDKiA

Odcinek Siedlce Zachód–Malinowiec będzie miał blisko 19 km długości. Przetargi na kolejne odcinki A2 do Białej Podlaskiej zostaną ogłoszone w ciągu kilku najbliższych tygodni.


Posłuchaj
00:18 10710706_1.mp3 Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk mówi, że docelowo autostrada A2 zostanie doprowadzona do granicy z Białorusią. (IAR)

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk powiedział, że rozpoczęcie przetargu jest kolejnym dowodem na to, że branża budowana nie musi się bać skutków pandemii koronawirusa. Zaznaczył, że niedawno został otwarty odcinek autostrady A2 z Warszawy do obwodnicy Mińska Mazowieckiego, a w realizacji jest większość odcinków od Mińska Mazowieckiego do Siedlec.

 - Dzisiaj ogłaszamy pierwszy przetarg na odcinek autostrady na wschód od Siedlec. Autostrada A2 zostanie doprowadzona do Białej Podlaskiej w 2024 roku, a do granicy państwa w 2025 roku - powiedział minister.

Zadaniem wykonawcy wyłonionego w ogłoszonym przetargu będzie przygotowanie projektu budowlanego, uzyskanie niezbędnych decyzji, a następnie budowa prawie 19 kilometrów autostrady A2 o przekroju dwujezdniowym z dwoma pasami ruchu i rezerwą pod budowę trzeciego pasa. W ramach odcinka A2 Siedlce Zachód–Malinowiec wybudowany zostanie węzeł Siedlce Południe.

BUDOWA DROGI twitter GDDKiA.jpg
Pandemia nie spowolniła inwestycji drogowych. Znamy raport GDDKiA

Ponadto powstaną drogi równoległe do obsługi przyległego terenu, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. Trasa zostanie wybudowana w nowym śladzie.


Posłuchaj
00:19 10710706_2.mp3 Pełniący obowiązki Generalnego Dyrektora Tomasz Żuchowski - mówi o przygotowaniach do budowy 18-kilometrowego odcinka autostrady A2 z Siedlec do Malinowca. (IAR)

GDDKiA w ramach postępowania przetargowego pozostawia wykonawcom możliwość wyboru rodzaju nawierzchni nowej trasy. Firmy przystępujące do przetargu będą mogły zdecydować, czy trasę główną zbudują betonową, czy w technologii bitumicznej i pod tym kątem dostosować ofertę.

Od sierpnia tego roku kierowcy korzystają już z ponad 15  kilometrów autostrady A2 pomiędzy węzłem Lubelska a obwodnicą Mińska Mazowieckiego, oddaną do ruchu w 2012 roku.

Wiosną tego roku zawarte zostały kontrakty na dwa kolejne odcinki autostrady na trasie Mińsk Mazowiecki – Siedlce pomiędzy węzłami: Kałuszyn i Groszki oraz Gręzów i Siedlce Zachód. Przewidywany termin ukończenia prac to jesień 2023 roku. W przypadku odcinka węzeł Groszki - węzeł Gręzów toczy się postępowanie przetargowe na wybór wykonawcy robót. Wybór najkorzystniejszej oferty jest planowane w listopadzie tego roku.

Jednocześnie trwają przygotowania do realizacji ostatniego etapu autostrady A2 od Białej Podlaskiej do granicy z Białorusią. Dobiegają końca prace nad opracowaniem koncepcji programowej dla około 32-kilometrowego odcinka tej trasy.

IAR, Aleksander Pszoniak, PR24

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pandemia nie zatrzyma inwestycji. Trzy kolejne miejscowości zyskają obwodnice

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2020 14:44
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisuje kolejne umowy na projektowanie i budowę dróg w ramach programu stu obwodnic, a Ministerstwo Infrastruktury zapewnia, że pandemia COVID–19 nie zatrzyma inwestycji drogowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pandemia nie spowolniła inwestycji drogowych. Znamy raport GDDKiA

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2020 11:11
Pandemia chroby COVID–19 nie wpłynęła znacząco na tempo prac przy inwestycjach drogowych. Takie są wyniki raportu przedstawionego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. GDDKiA podkreśla, że wykonawcy prac stosują wszystkie zalecenia sanitarne, które mają chronić pracowników przez zarażeniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GDDKiA podpisała umowy na budowę dwóch obwodnic. Zobacz, o jakie miejscowości chodzi

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 10:48
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisuje kolejne umowy na projektowanie i budowę dróg w ramach programu stu obwodnic, a Ministerstwo Infrastruktury zapewnia, że pandemia COVID-19 nie zatrzyma inwestycji drogowych. Przed południem mazowiecki oddział GDDKiA podpisał umowy na prace przygotowawcze do budowy obwodnic Zwolenia i Skaryszewa. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ministerstwo Infrastruktury chce poprawić bezpieczeństwo na drogach. Ruszają konsultacje

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 11:22
Poprawa bezpieczeństwa na drogach jest celem rozpoczynających się właśnie konsultacji Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024. Program ma z jednej strony chronić uczestników ruchu, w tym pieszych, a z drugiej strony tworzyć taką infrastrukturę, która doprowadzi do zmniejszenia liczby wypadków i ofiar.
rozwiń zwiń