X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Klienci narażeni na duże ryzyko. TU na Życie Europa SA z 1,5 mln zł kary od KNF

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2020 16:55
Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie nałożyła na Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa SA z siedzibą we Wrocławiu karę pieniężną w wysokości 1,5 mln zł.
KNF
KNFFoto: Mateusz_Szymanski/Shutterstock.com

Komisja podała, że karę nałożono za brak zapewnienia skutecznego zarządzania aktywami i zobowiązaniami w odniesieniu do produktu UFK DEBT & EQUITY II, co stanowi naruszenie art. 56 ust. 1 w związku z art. 57 ust. 2 pkt 2 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

oszczędzanie kalkulator pieniądze 1200.jpg
Nowy podmiot na liście ostrzeżeń. KNF: podejrzenie popełnienia przestępstwa

Według KNF drugim aspektem ukarania TU Europa było lokowanie środków finansowych w aktywa, których ryzyka Towarzystwo nie mogło właściwie określić, mierzyć oraz którym nie mogło właściwie zarządzać w odniesieniu do produktu UFK DEBT & EQUITY II, co z kolei stanowi naruszenie art. 276 ust. 1 w związku z art. 276 ust. 2 ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

Komisja, nakładając na Towarzystwo karę, miała na względzie, że brak dopasowania aktywów do zobowiązań w produkcie UFK DEBT & EQUITY II narażał klientów na ryzyko braku wypłat świadczeń w terminach określonych w umowie ubezpieczenia.

Ponadto w tej sprawie doszło do naruszenia istotnej regulacji obligującej zakłady ubezpieczeń do zachowania ostrożności w zakresie lokowania środków finansowych.

Maksymalny wymiar kary pieniężnej za naruszenia opisane powyżej wynosi 2 mln 458 tys. 130 zł - podała Komisja.

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Jest nowy przedstawiciel prezydenta w KNF. Robert Tomanek odebrał nominację

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2020 13:15
Prezydent Andrzej Duda powołał Roberta Tomanka na swojego przedstawiciela w Komisji Nadzoru Finansowego. Jego poprzednik - Cezary Kochalski - w grudniu został członkiem Rady Polityki Pieniężnej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Część banków ze stratą. Znamy nowe dane KNF

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2020 13:05
Na koniec sierpnia 20 banków, w tym 10 komercyjnych i 10 spółdzielczych wykazało łączną stratę w wysokości 1,1 mld zł - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy podmiot na liście ostrzeżeń. KNF: podejrzenie popełnienia przestępstwa

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2020 13:52
First Class Financial Group sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie został wpisany na listę ostrzeżeń publicznych - podała Komisja Nadzoru Finansowego w komunikacie.
rozwiń zwiń