X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Energia z morskich farm wiatrowych popłynie w 2024 r. Powstaje nowy sektor polskiej gospodarki

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 18:01
Rządowy projekt ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych został skierowany do dalszych prac sejmowych. Dziś w pierwszym czytaniu przyjęła go Sejmowa Komisja do Spraw Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Ministerstwo Klimatu i Środowiska wyjaśnia, że nowe przepisy mają ułatwić wykorzystanie potencjału energetyki wiatrowej na Bałtyku i usprawnić inwestycje z tym związane.


Posłuchaj
00:26 10797310_1.mp3 Pełnomocnik rządu do spraw Odnawialnych Źródeł Energii Ireneusz Zyska, mówi, że 15 grudnia 2020 roku to historyczny dzień dla polskiej morskiej energetyki wiatrowej. (IAR)

Wiceminister tego resortu, pełnomocnik rządu do spraw Odnawialnych Źródeł Energii Ireneusz Zyska podkreślił, że 15 grudnia 2020 roku to historyczny dzień dla polskiej morskiej energetyki wiatrowej - nowego sektora gospodarki, który otwiera się w związku z pracami legislacyjnymi nad projektem tego dokumentu.

Shutterstock morska energetyka wiatrowa wiatrak 1200.jpg
PGE Baltica wybrała wykonawcę do zbadania dna morza pod budowę farm wiatrowych

- To projekt ustawy o znaczeniu fundamentalnym - zaznaczył.
Wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas przypomniał, że ustawa ta nazywana jest "konstytucją dla morskiej energetyki wiatrowej". Dodał, że "ten akt prawny rozpoczyna transformację polskiego sektora energetycznego w tak wielkim stopniu".

Posłuchaj
00:11 10797310_2.mp3 Wiceminister aktywów państwowych Zbigniew Gryglas przypomniał, o ustawie o morskiej energetyce wiatrowej. (IAR)

 

Zakłada się, że pierwsza energia z polskim farm wiatrowych na morzu ma popłynąć pod koniec 2024 roku. Farmy tego typu mają powstawać do 2033 roku i zapewnić prawie 20 procent zapotrzebowania na energię elektryczną w Polsce.

Jutro ma się odbyć drugie czytanie projektu.

Posłuchaj
05:34 Wiceminister Ireneusz Zyska gościem "Ekspresu Gospodarczego" ( Justyna Golonko PR1) Wiceminister Ireneusz Zyska gościem "Ekspresu Gospodarczego" ( Justyna Golonko PR1)

 

IAR, PR24, akg

Czytaj także

Gospodarcze konsekwencje szybkiego odchodzenia od węgla. Konferencja EuroPower

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2020 14:50
Prezes Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Rogala powiedział, że ścieżka dekarbonizacji, przewidziana w projekcie Polityki Energetycznej Polski do 2040 roku, oznacza zmniejszenie mocy produkcyjnych o 70 procent w ciągu niespełna 20 lat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceminister klimatu: do poniedziałku przedstawimy rozwiązania prawne dot. budowy farm wiatrowych na Bałtyku

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2020 15:49
- Wszystko jest w jak najlepszym porządku. Niedługo będziemy mieć dla opinii publicznej dobry komunikat. Być może za kilka godzin, a najpóźniej w poniedziałek - powiedział w Polskim Radiu 24 Ireneusz Zyska, pełnomocnik rządu ds. odnawialnych źródeł energii, na temat rozwiązań prawnych dotyczących budowy farm wiatrowych na Bałtyku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PGE Baltica wybrała wykonawcę do zbadania dna morza pod budowę farm wiatrowych

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2020 12:34
PGE Baltica wybrała brytyjską firmę Ordtek Limited jako wykonawcę strategii UXO ( (ang. unexploded ordnance), która określi sposób postępowania w przypadku wykrycia ryzyka związanego z niewybuchami na Bałtyku. To warunek budowy farm wiatrowych na Bałtyku. 
rozwiń zwiń