more_horiz
Gospodarka

Boom na mikromieszkania. Dla jednych pewna inwestycja, dla innych "patodeweloperka"

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 16:51
W Warszawie można kupić własne "M" o powierzchni zaledwie 6,7 m kw - podaje portal domiporta.pl. Jak czytamy - na jednym z portali ogłoszeniowych wystawiono je za 120 tys. zł, co w przeliczeniu na powierzchnię daje 18 tys. zł za metr.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Serghei Starus/Shutterstock.com

Jak czytamy - małe mieszkania są w Polsce coraz popularniejsze, bo deweloperzy wychodzą często z założenia, że warto wykorzystać każdy skrawek przestrzeni. Tego typu nieruchomości są też po prostu tańsze. Eksperci twierdzą, że mikrolokale są w Polsce coraz bardziej poszukiwane.

Deweloperzy przekonują, że miniaturowy apartament to świetna inwestycja, która może przynieść nawet 7,8 proc. zysku. Nieco większych lokali również w ofertach nie brakuje - mają 8,5, 13, 15 metrów kwadratowych - informuje domiporta.pl.

budownictwo bloki 1200 pathermedia.jpg
Pomimo pandemii w Polsce wybudowano najwięcej mieszkań od 41 lat

Jak przyznają eksperci, na których powołuje się Money.pl - mikrolokali jest coraz więcej.

Rynek już dawno sygnalizował popyt na takie lokale, kilka lat temu inwestycje z mikromieszkaniami zaczęły powstawać najpierw we Wrocławiu, a potem w kolejnych aglomeracjach - wyjaśnia w rozmowie z portalem Jarosław Jędrzyński, ekspert portalu RynekPierwotny.pl.

O ofertach na tak małe mieszkania - czytamy - internauci często mówią jako o "patodeweloperce". Eksperci wskazują jednak, że lokale, które kosztują 150-250 tys. zł - szczególnie w stolicy i innych dużych miastach - są po prostu w finansowym zasięgu wielu osób.

domiporta.pl, PR24, akg