X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Uniwersytet Oksfordzki: Polska w czołówce państw Europy, które nie zamknęły miejsc pracy

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2021 13:36
Polska jest jednym z dziewięciu krajów europejskich, które w czasie pandemii koronawirusa nie zamknęły ani na jeden dzień miejsc pracy, na przeciwnym biegunie jest Irlandia, gdzie były one zamknięte przez 163 dni - wynika z zestawienia Uniwersytetu Oksfordzkiego.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock, Zapp2Photo

Działająca na tej uczelni Blavatnik School of Government analizuje kroki podejmowane na różnych obszarach przez rządy państw w odpowiedzi na pandemię Covid-19.

1200_przemysł_shutterstock.png
Eksperci: Zatrudnienie i płace w przemyśle mają się dobrze, ale ścieżka wzrostu zależy od liczby zakażeń i związanych z nimi decyzji rządu

W projekcie tym, nazwanym Oxford COVID-19 Government Response Tracker, zamieszczono zestawienie pokazujące, przez ile dni były zamknięte miejsca pracy w 30 krajach europejskich - 26 państwach członkowskich Unii Europejskiej, a także w Wielkiej Brytanii, Norwegii, Islandii i Szwajcarii.

Wynika z niego, że w dziewięciu państwach nie były one zamknięte przez ani jeden dzień - są to Polska, Szwecja, Rumunia, Norwegia, Malta, Islandia, Grecja, Węgry i Finlandia.

Na drugiej stronie skali są Irlandia, gdzie były one zamknięte przez 163 dni, Włochy - 131 dni, Holandia - 110 dni, Wielka Brytania - 104 dni, Belgia - 97 dni i Francja - 84 dni. Z analizy wynika też, że przez 34 dni miejsca pracy zamknęły też Niemcy.

PAP, PR24, akg

Czytaj także

Koronawirus zmienił rynek pracy: są przegrani, ale i wygrani

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2021 17:32
Jak podaje w raporcie Polskie Forum HR zrzeszone w Konfederacji Lewiatan, na rynku pracy jest mniej miejsca dla pracowników tymczasowych, zmalały rekrutacje, rośnie jednak outsourcing. Są też branże, które wciąż zwiększają zatrudnienie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eksperci: Zatrudnienie i płace w przemyśle mają się dobrze, ale ścieżka wzrostu zależy od liczby zakażeń i związanych z nimi decyzji rządu

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 13:13
Dobrą wiadomością jest wzrost liczby pracowników w przemyśle w lutym, ale trudno wskazać czy dobre wyniki będą się powtarzać w tak dynamicznej, a obecnie niekorzystnej sytuacji epidemicznej. Osobno trzeba też rozważać to, co dzieje się w usługach, których większość ponownie została w całym kraju zamknięta. Niepewność i rosnące ceny wielu Polaków istotnie niepokoją – mówili w audycji "Rządy Pieniądza" ekonomiści: dr Marian Szołucha z Instytutu Prawa Gospodarczego i dr Tomasz Kaczor z Instytutu Prevision.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Badanie: 74,6 proc. firm planuje utrzymać zatrudnienie

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 15:21
Jak wynika z Barometru Rynku Pracy Work Service - 74,6 proc. firm chce w ciągu najbliższych miesięcy utrzymać poziom zatrudnienia, 14 proc. planuje powiększenie kadry, a 4 proc. redukcje. Rekrutować chcą duże i średnie firmy z usług i przemysłu, a pozostać przy obecnej liczbie pracowników - małe firmy z handlu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

52 mln euro z KPO na wzmocnienie polskiego rynku pracy

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2021 17:36
Z Krajowego Planu Odbudowy planowane jest przeznaczenie 52 mln euro na reformę rynku pracy i służb zatrudnienia - poinformowała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Iwona Michałek, która wzięła udział w spotkaniu konsultacyjnym w Powiatowym Urzędzie Pracy w Toruniu.
rozwiń zwiń