X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Jeden z największych projektów taborowych w historii spółki". PKP Intercity kupuje nowoczesne lokomotywy

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2021 12:11
PKP Intercity ogłosiło postępowanie w trybie dialogu konkurencyjnego na zakup 63 nowoczesnych, wielosystemowych lokomotyw elektrycznych o prędkości co najmniej 200 km/h. Będzie to jeden z największych projektów taborowych w historii spółki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Grand Warszawski/Shutterstock

Przedmiotem zamówienia jest dostawa 63 lokomotyw elektrycznych wielosystemowych o prędkości nie mniejszej niż 200 km/h wraz ze świadczeniem usługi utrzymania technicznego pojazdów. Zostało przewidziane także prawo opcji, w ramach którego PKP Intercity będzie mogło zamówić maksymalnie 32 dodatkowe lokomotywy - poinformowano.

Pierwszym etapem jest składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu. Wnioski mogą składać wszyscy zainteresowani wykonawcy. Mają na to czas do 1 lipca br. Do drugiego etapu dostaną się ci wykonawcy, którzy spełnią warunki określone w ogłoszeniu o zamówieniu. Będzie on polegał na dialogu, dzięki któremu spółka PKP IC będzie w stanie określić rozwiązania najbardziej spełniające jej potrzeby, a potem zaprosi wykonawców uczestniczących w dialogu do składania ofert. Kolejnym krokiem będzie wybór najkorzystniejszej oferty i udzielenie zamówienia wykonawcy wybranego w oparciu o kryteria oceny ofert określone w specyfikacji warunków zamówienia.

pendolino663free.jpg
Więcej połączeń i częstsze kursowanie pociągów. PKP Intercity prezentuje letni rozkład jazdy

Harmonogram zakłada zaproszenie do składania ofert w ostatnim kwartale 2021 roku. Rozstrzygnięcie postępowania wstępnie planowane jest na pierwszy kwartał przyszłego roku.

- Rozpoczynamy proces jednego z największych zakupów w historii PKP Intercity. Nowoczesne i szybkie lokomotywy pozwolą na szybsze podróże, co będzie miało duży wpływ na dalszy wzrost liczby pasażerów. Nasze plany zakładają, że do 2030 roku chcemy przewozić 74 mln osób rocznie i stać się pierwszym wyborem dla pasażerów przy okazji podróży długodystansowych - mówi prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

PKP IC chcą, aby nowe lokomotywy mogły poruszać się na liniach kolejowych zasilanych prądem o różnych wartościach napięć: 3kV DC, 15kV AC, 25kV AC. Dzięki temu poprowadzą pociągi na zmodernizowanych i nowych liniach w Polsce, jak również na trasach międzynarodowych. Producent będzie musiał bowiem uzyskać dopuszczenie do eksploatacji pojazdów w sześciu krajach: Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach, Słowacji i na Węgrzech. Wszystkie lokomotywy będą wyposażone w system ETCS poziomu drugiego.

- Możliwości wielosystemowych lokomotyw pozwolą na wykorzystanie zmodernizowanych tras kolejowych i zaproponowanie pasażerom bardzo atrakcyjnych czasów podróży, a w przyszłości ich parametry pozwolą na efektywną eksploatację również na nowych liniach kolejowych. Pojazdy obsłużą zarówno trasy krajowe, jak i międzynarodowe, co pozwoli nam rozbudowywać ofertę połączeń zagranicznych - zapowiada członek zarządu PKP Intercity Adam Laskowski.

W ramach strategii taborowej - do 2030 roku spółka zainwestuje 19 mld zł w tabor.

PR24, akg

Czytaj także

Większy komfort podróży. Spółka PKP Intercity odebrała zmodernizowane wagony

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 13:22
Są nowoczesne, wyposażone w wiele wygód i udogodnień. Niedługo będą wozić pasażerów. Państwowy przewoźnik PKP Intercity odebrał właśnie 60 zmodernizowanych wagonów pasażerskich. Remont wykonało konsorcjum firm złożone z fabryki PESA w Bydgoszczy oraz zakładów remontowych w Mińsku Mazowieckim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szykuje się rewolucja w zarządzaniu taborem kolejowym. PKP Intercity wykorzysta do tego chmurę obliczeniową

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2021 12:22
To będzie prawdziwa rewolucja w zarządzaniu taborem kolejowym. Państwowy przewoźnik chce zarządzać taborem za pomocą tak zwanej chmury technologicznej. Dziś spółka podpisała w tej sprawie list intencyjny z Chmurą Krajową. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Więcej połączeń i częstsze kursowanie pociągów. PKP Intercity prezentuje letni rozkład jazdy

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2021 17:15
Spółka PKP Intercity ogłosiła właśnie szczegóły letniego rozkładu jazdy, który wejdzie w życie 13 czerwca. Podróżni będą mogli korzystać z połączeń do popularnych miejscowości wypoczynkowych nad morzem i w górach. Chodzi między innymi o Hel, Łebę, Ustkę, Kołobrzeg, Zakopane, Szklarską Porębę czy Świnoujście.
rozwiń zwiń