X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Transformacja energetyczna. MFiPR: regiony węglowe powinny otrzymać największe wsparcie

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2021 15:50
Polski rząd negocjuje z Komisją Europejską, by wsparcie z unijnego Funduszu Sprawiedliwej Transformacji (FST) trafiło do sześciu regionów najbardziej narażonych na skutki transformacji energetycznej - poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Na liście przedstawionej przez rząd znalazło się województwo śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, lubelskie, łódzkie i małopolskie. Napisano, że o rozszerzeniu wsparcia w ramach FST oraz planach transformacyjnych w województwach lubelskim, łódzkim i małopolskim rozmawiał z Komisją Europejską wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.

Wysokie koszty energetycznej transformacji

- Jak szacuje Komisja Europejska, transformacja energetyczna w Polsce będzie kosztować nasz kraj aż 240 mld euro. Polski rząd zabiega o to, żeby pieniądze z Fundusz Sprawiedliwej Transformacji trafił do wszystkich regionów węglowych w Polsce. W projekcie Umowy Partnerstwa zawarliśmy zapisy, że oprócz województw śląskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego, FST powinien objąć swoim zasięgiem również województwa lubelskie, łódzkie i małopolskie - podkreślał wiceminister Waldemar Buda. Zaznaczył, że tylko wtedy transformacja energetyczna będzie skuteczna, kompleksowa i sprawiedliwa.

Regionalne plany transformacji

Wskazano, że do Polski z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji ma trafić ponad 4,4 mld euro, które mają pomóc ograniczyć negatywne skutki społeczne, gospodarcze oraz środowiskowe transformacji energetycznej. Dodano, że będzie to nowe źródło finansowania dostępne w latach 2021-2027.

Przypomniano, że warunkiem ubiegania się o środki z FST jest przygotowanie regionalnych planów sprawiedliwej transformacji, które mają pokazywać kierunki, na co pieniądze z Funduszu mają być przekazywane, jak regiony widzą swoją transformację energetyczną i jak powinno się likwidować jej negatywne skutki.

Napisano, że regiony są w trakcie przygotowania regionalnych planów transformacji. - Samorządy województw lubelskiego, łódzkiego i małopolskiego wykonały dużą pracę i osiągnęły znaczące postępy w przygotowaniu planów transformacji - podkreślił wiceminister Buda.

Podczas spotkania uzgodniono, że Komisja Europejska przekaże stronie polskiej listę pytań doprecyzowujących kluczowe zagadnienia, a po uzyskaniu odpowiedzi jeszcze w tym miesiącu zorganizowane zostanie kolejne spotkanie w sprawie zasięgu terytorialnego FST.

PR24, akg

Czytaj także

Premier: czekamy na ostateczną ratyfikację Funduszu Odbudowy w Polsce i w innych krajach

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 20:38
- Wszyscy tutaj gratulowali nam tego, że Sejm ostatnio przyjął regulacje dotyczące ratyfikacji Funduszu Odbudowy; czekamy na jego ostateczną ratyfikacje w Polsce i w innych krajach - powiedział w piątek w Portugalii premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gwarancje leasingu ze wsparciem funduszy UE. BGK ma nową formę pomocy dla firm

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 12:44
Mikro, małe i średnie firmy otrzymają nowe ułatwienie w dostępie do finansowania. Gwarancje BGK dla leasingu wykorzystują środki Paneuropejskiego Funduszu Gwarancyjnego. Pomogą wygenerować akcję leasingową o wartości 5,6 mld zł i wesprą przedsiębiorców oraz polską gospodarkę w trudnym okresie pandemii koronawirusa. 
rozwiń zwiń