X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Ministerstwo rolnictwa walczy ze skutkami ASF. Dziś resort przedstawi szczegółowy program

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2021 10:28
Resort rolnictwa podczas poniedziałkowej sejmowej komisji ma przedstawić założenia dotyczące programu odbudowy gospodarstw po ASF - wynika z komunikatu ministerstwa. Dodano, że zainicjowano już prace nad takim programem.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Foto: shutterstock.com/vivooo

Ministerstwo wyjaśnia, że w związku z nowymi ogniskami afrykańskiego pomoru świń (ASF) zarówno w Polsce, jak też w krajach sąsiadujących (m.in. na Słowacji i w Niemczech) na polecenie ministra rolnictwa Grzegorza Pudy rozpoczęły pracę nad programem odbudowy gospodarstw po ASF.

traktor wieś free 1200.jpg
Wsparcie dla małych i średnich gospodarstw rolnych. Puda: kierunek KE zgodny z rozwojem Polski

Odbudowa małych i średnich gospodarstw

"W ramach programu wdrażane będą nowe oraz zmodyfikowane istniejące już instrumenty wsparcia finansowego w celu utrzymania lub odbudowy produkcji zwierzęcej w zakresie chowu i hodowli świń. Zgodnie z decyzją ministra Grzegorza Pudy program ma zawierać również zmiany, które efektywniej wesprą odbudowę małych i średnich gospodarstw" - czytamy w informacji ministerstwa.

W skład zespołu opracowującego ten program wchodzą przedstawiciele właściwych departamentów MRiRW, KOWR, KRUS, ARiMR oraz Inspekcji Weterynaryjnej.

Założenia programu zostaną przedstawione w Sejmie podczas najbliższego posiedzenia komisji rolnictwa, której tematem będzie aktualna sytuacja w związku z występowaniem ASF w Polsce. Zgodnie z informacją na stronie Sejmu komisja w tej sprawie ma się rozpocząć w poniedziałek 19 lipca o godz. 20.

Powiększa się baza diagnostyczna

Resort podkreśla, że oprócz programu przygotowywany jest także pakiet informacyjny dotyczący funkcjonujących mechanizmów wsparcia dla rolników zmagających się z problemami ASF, zawierający niezbędne dane i zapewniający dostęp do narzędzi pomocy oferowanych w tym zakresie przez państwo.

W komunikacie zapewniono, że Inspekcja Weterynaryjna prowadzi prace mające na celu zwalczanie ognisk ASF w Polsce. Powiększa się również baza diagnostyczna Inspekcji. 19 lipca uruchomiono nową pracownię diagnostyki ASF we Włocławku i jest to szóste laboratorium w kraju działające w tym zakresie. Planowane jest także utworzenie kolejnego laboratorium w województwie łódzkim.

PR24.pl, PAP, DoS

Czytaj także

TOGETAIR: rośnie wydajność produkcji rolnictwa ekologicznego. Ekspert: tu błędów się nie wybacza

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2021 13:17
Rolnicza produkcja ekologiczna to nie jest produkcja zacofana, wymaga od producentów rolnych dużo więcej wiedzy i kompetencji niż standardowa - ocenił podczas szczytu klimatycznego TOGETAIR dyrektor departamentu jakości żywności i bezpieczeństwa produkcji roślinnej MRiRW Michał Rzytki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak będą wydawane pieniądze z nowego budżetu UE na rolnictwo? Ministerstwo ujawniło szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 15:35
W resorcie rolnictwa trwają prace nad zatwierdzeniem planów wydatkowania środków z nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej. Chodzi o Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2021-2027. Ostatnie korekty wprowadzono też do Krajowego Planu Odbudowy w segmencie rolnictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Więcej ziemi dla rolników". Nowy program resortu powiązany z Polskim Ładem

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2021 15:00
- Uruchomiona została przeglądarka nieruchomości należących do Skarbu Państwa, która pozwala rolnikom na sprawdzenie, gdzie znajdują się państwowe grunty, które mógłby być użytkowane do produkcji rolnej - poinformował na konferencji prasowej minister rolnictwa Grzegorz Puda. Program ma ułatwić rolnikom zakup ziemi z rezerw państwa.
rozwiń zwiń