X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Handel w niedzielę. Sprawdź, czy 3 października sklepy będą otwarte

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2021 16:22
W niedzielę 3 października sklepy będą zamknięte. Otwarte mogą być tylko te, w których za ladą staną ich właściciele. Ponadto m.in. apteki, cukiernie, kwiaciarnie oraz placówki handlujące prasą i pamiątkami.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Pixabay

Od 2020 r. zakaz handlu nie obowiązuje jedynie w siedem niedziel w roku. W tym roku sklepy będą jeszcze otwarte w dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie.

sklepy1200.jpg
Trudniej będzie obejść zakaz handlu w niedziele. Sejm przyjął zmiany w przepisach

Ustawa o zakazie handlu w niedziele przewiduje katalog 32 wyłączeń. Zakaz nie obowiązuje m.in. w cukierniach, lodziarniach, na stacjach paliw płynnych, dworcach i lotniskach, w kwiaciarniach ani sklepach z prasą i pamiątkami.

. 

Za złamanie zakazu handlu w niedziele grozi od 1000 zł do 100 tys. zł kary, a przy uporczywym łamaniu ustawy - kara ograniczenia wolności.

We wszystkich otwartych placówkach handlowych obowiązuje wymóg noszenia maseczek ochronnych zasłaniających usta i nos.

Sklepy mają obowiązek udostępniać klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji dłoni. W placówkach handlowych obowiązuje również limit osób - jedna osoba na 10 m kw.

PR24, akg

Czytaj także

Zakaz handlu w niedziele. Sejmowa komisja za bardziej restrykcyjnymi zapisami

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2021 05:22
Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny poparła projekt uszczelnienia ustawy o zakazie handlu w niedziele. Zmianę przepisów zaproponowała grupa posłów PiS. Ich zdaniem wielu prowadzących działalność handlową omijało zakaz, podając się za placówkę pocztową.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zmiany w ustawie ograniczającej handel w niedziele. Posłowie wykluczają patent na "placówkę pocztową"

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 21:00
Sejm zagłosował za uszczelnieniem przepisów zezwalających na handel w niedzielę i święta. Chodzi o obchodzenie przepisów przez sklepy, które - by prowadzić handel w niedzielę - stają się "placówkami pocztowymi".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trudniej będzie obejść zakaz handlu w niedziele. Sejm przyjął zmiany w przepisach

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 20:50
Ustawa, która ma uszczelnić zakaz handlu w niedziele została uchwalona przez Sejm. Pozwoli ona na otwarcie w niehandlowe niedziele sklepów świadczących usługi pocztowe, jeśli przychody z tej działalności przekroczą 50 proc. przychodów danej placówki.
rozwiń zwiń