X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Biogaz i biometan mogą dać niezależność w świecie energii". Zawarto porozumienie o współpracy

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 15:56
Przedstawiciele administracji, instytucji badawczych, finansowych, przemysłu i biznesu zawarli porozumienie dotyczące rozwoju sektora biogazu i biometanu. Głównym celem jest wykorzystanie polskiego potencjału w tej dziedzinie.
Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego - sektor biogazowy może w najbliższych latach uruchomić inwestycje rzędu 10 mld zł.
Zdaniem premiera Mateusza Morawieckiego - sektor biogazowy może w najbliższych latach uruchomić inwestycje rzędu 10 mld zł.Foto: A08/Shutterstock

Posłuchaj
00:21 11415762_3.mp3 Wiceminister środowiska Ireneusz Zyska o rozwoju sektora biogazu i biometanu w Polsce. (IAR)

 

Sygnatariuszami porozumienia są ministrowie klimatu, rolnictwa, aktywów, funduszy i polityki regionalnej, edukacji oraz rozwoju i technologii, NCBiR, NFOŚiGW, organizacje z sektora, instytucje finansowe, placówki naukowe, przemysł, organizacje biznesu.

Premier Mateusz Morawiecki w liście do uczestników wydarzenia wyraził opinię, że sektor biogazowy może w najbliższych latach uruchomić inwestycje rzędu 10 mld zł.

Posłuchaj
00:24 11415762_1.mp3 Resorty, biznes i środowiska naukowe będą rozwijać sektor biogazu i biometanu - mówi wiceszef resortu edukacji i nauki oraz rządowy pełnomocnik do spraw reformy funkcjonowania instytutów badawczych Wojciech Murdzek. (IAR)

 

Czytaj także:

NFOŚiGW i PSG łączą siły. Porozumienie w celu wsparcia dywersyfikacji i rozbudowy sieci gazowej

Jak zauważyła minister klimatu i środowiska Anna Moskwa, w świetle obecnych wydarzeń w świecie energii, źródła dające niezależność i samowystarczalność są wyjątkowo ważne, a biogaz i biometan takimi źródłami są.

Posłuchaj
00:21 11415762_2.mp3 Sekretarz stanu w ministerstwie rolnictwa Anna Gembicka o rozwoju rynku biogazu i biometanu w Polsce. (IAR)

 

Sygnatariusze deklarują w porozumieniu współpracę na rzecz rozwoju sektora biogazu i biometanu w Polsce, wspierania maksymalizacji local content oraz promocji eksportu towarów i usług firm z lokalnego łańcucha dostaw na rynkach zagranicznych.

PR24, akg

Czytaj także

NFOŚiGW i PSG łączą siły. Porozumienie w celu wsparcia dywersyfikacji i rozbudowy sieci gazowej

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2021 18:07
Rozszerzenie wspólnych działań na rzecz transformacji energetycznej Polski, wspieranie dywersyfikacji dostaw i rozbudowy infrastruktury sieciowej gazu zakłada podpisane w poniedziałek porozumienie o współpracy NFOŚiGW i Polskiej Spółki Gazownictwa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

UOKiK: monitorujemy sytuację na rynku gazu

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 12:37
Przyglądamy się rynkowi energii, w szczególności dostrzegamy problem wysokich podwyżek cen gazu - zapewnił prezes UOKiK Tomasz Chróstny. Jednocześnie zaznaczył, że UOKiK nie ma prawnych możliwości kwestionowania zatwierdzonych przez Urząd Regulacji Energetyki taryf.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak zapobiec skokowym podwyżkom cen gazu? Senacka komisja poparła zmiany w Prawie energetycznym

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2021 17:02
Senacka komisja gospodarki nie zgłosiła poprawek do nowelizacji Prawa energetycznego, którego celem jest zapobieżenie skokowym podwyżkom cen gazu w 2022 r. Wzrost cen zakupu gazu w trakcie obowiązywania taryfy można będzie przenieść na kolejne okresy taryfowe.
rozwiń zwiń