X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Przychody z rolniczego handlu detalicznego do 100 tys. zł bez podatku. Ustawa w Senacie

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2022 15:30
Senat rozpatrzył ustawę, która ma ułatwić rolnikom sprzedaż własnych produktów. Przedłożone przepisy przewidują, że przychody z rolniczego handlu detalicznego do 100 tysięcy złotych będą zwolnione z podatku.
Przychody z rolniczego handlu detalicznego do 100 tysięcy złotych będą zwolnione z podatku.
Przychody z rolniczego handlu detalicznego do 100 tysięcy złotych będą zwolnione z podatku.Foto: shutterstock.com/Yulia Grigoryeva

Projekt znosi również limity żywności zbywanej w ramach tego typu handlu oraz zwiększa ilość punktów sprzedaży o sklepy, restauracje czy stołówki.

Do tego zbywanie produktów roślinnych będzie możliwe na terenie całego kraju.

Posłuchaj
00:22 11496977_1.mp3 Senator Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Chróścikowski o przepisach ułatwiających rolniczy handel detaliczny. (IAR)

Senator Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Chróścikowski mówił podczas dyskusji w Senacie, że są to rozwiązania oczekiwane przez polskich rolników. Podkreślił, że proponowane przepisy są wsparciem dla drobnych gospodarstw, bo pozwolą im na uzyskanie większych dochodów.

Czytaj także:

Rolniczy handel detaliczny prowadzi obecnie ponad 14 tys. podmiotów. Głosowanie nad ustawą zostanie przeprowadzone na koniec posiedzenia.

Informacyjna Agencja Radiowa, akg

Czytaj także

Premier: polscy rolnicy mogą się spodziewać szerokiego wsparcia w ramach Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2021 15:15
Premier Mateusz Morawiecki zaznaczył, że rolnictwo jest podstawą bezpieczeństwa żywnościowego Polski i dlatego należy wyjątkowo dbać o tę gałąź gospodarki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Henryk Kowalczyk: przyspieszamy prace nad Polskim Holdingiem Spożywczym

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2021 08:40
- Jest zmiana ustawy w Sejmie i sądzę, że to możliwe, żeby Polski Holding Spożywczy powstał w ciągu pół roku. To ambitny czas - poinformował w Programie 1 Polskiego Radia minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rolnik będzie mógł sprzedawać lokalnie swoje produkty bez podatku. Ale są limity

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2021 16:00
Sejm uchwalił w środę ustawę o rolniczym handlu detalicznym. Nowe przepisy mają ułatwić rolnikom sprzedaż własnych produktów. Przychody zwolnione z podatku z tego tytułu zostały podwyższone z 40 tys. do 100 tys. zł.
rozwiń zwiń