more_horiz
Gospodarka

Eurostat: polskie bezrobocie o ponad połowę niższe niż w Eurolandzie

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2022 13:23
Stopa bezrobocia w Eurolandzie wyniosła w maju 6,6 proc. To nieco mniej niż w kwietniu i mniej, niż spodziewali się ekonomiści.
Nawet pojawienie się w Polsce kilkuset tysięcy uchodźców nie wypełniło braku rąk do pracy na naszym rynku pracy
Nawet pojawienie się w Polsce kilkuset tysięcy uchodźców nie wypełniło braku rąk do pracy na naszym rynku pracyFoto: G-Stock Studio/Shutterstock

Stopa bezrobocia w strefie euro w maju, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,6 proc. wobec 6,7 proc. w poprzednim miesiącu, po korekcie z 6,8 proc. - poinformował w komunikacie Eurostat, urząd statystyczny Unii Europejskiej. Analitycy spodziewali się stopy bezrobocia na poziomie 6,8 proc.

Przeciętna stopa bezrobocia we wszystkich krajach UE wyniosła 6,1 proc., wobec 6,1 proc. w poprzednim miesiącu, po korekcie z 6,2 proc.

Czytaj także:

W Polsce stopa bezrobocia, liczona według metodologii Eurostatu, wyniosła 2,7 proc. wobec 2,7 proc. miesiąc wcześniej - podano. Liczba bezrobotnych w maju wyniosła u nas 468 tys., wobec 473 tys. w kwietniu. Według GUS stopa bezrobocia rejestrowanego wynosiła w maju 5,1 proc. wobec 5,2 proc. w kwietniu.

 

Pr24.pl/PAP Biznes/PKJ