more_horiz
Gospodarka

BGK udzielił kredytu Pekao Leasing. Środki będą skierowane na wspieranie polskich przedsiębiorców

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2022 11:38
Bank Gospodarstwa Krajowego zawarł z Pekao Leasing umowę dotyczącą kredytu na kwotę 300 mln zł - poinformował BGK. To już piąta taka umowa między tymi podmiotami. Udzielony kredyt ma umożliwić Pekao Leasing wspieranie polskich przedsiębiorców.
BGK: w obecnej sytuacji gospodarczej dla wielu polskich firm leasing może być dogodną formą długoterminowego finansowania inwestycyjnego
BGK: w obecnej sytuacji gospodarczej dla wielu polskich firm leasing może być dogodną formą długoterminowego finansowania inwestycyjnegoFoto: Shutterstock/canon_photographer

Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił Pekao Leasing kolejnego kredytu na kwotę 300 mln zł - poinformował w środę BGK. Jak przypomniano, to piąta taka umowa pomiędzy Pekao Leasing a BGK, a współpraca obu podmiotów sięga 2018 roku. Od tego czasu łączna wartość przyznanego Pekao Leasing finansowania przekroczyła 1,5 mld zł.

"Środki z kredytu przeznaczone zostaną na finansowanie inwestycji polskich małych i średnich przedsiębiorstw" - wskazano w informacji prasowej.

To już piąta umowa pomiędzy podmiotami

"Podpisaliśmy dziś umowę finansowania Pekao Leasing, dzięki której wymiernie wesprzemy polskich przedsiębiorców. To już nasza piąta umowa, dzięki bliskiej współpracy z BGK - po raz kolejny, wspólnie wzmacniamy polską gospodarkę" - wskazał, cytowany w komunikacie, wiceprezes Banku Pekao odpowiedzialny za Pion Bankowości Korporacyjnej Jerzy Kwieciński.

"Grupa Pekao może zaproponować preferencyjne warunki finansowania dla polskich przedsiębiorstw"- dodał.

Wspieranie rozwoju społeczno-gospodarczego

Cytowany w informacji członek zarządu BGK Dariusz Szwed podkreślił, że misją tego banku jest wspieranie zrównoważonego rozwoju społeczno-gospodarczego.

"W tym celu bank stworzył program Rozwój przedsiębiorczości. Mikro, małe i średnie firmy są kołem napędowym polskiej gospodarki. Kolejny raz angażujemy się w takie finansowanie, gdyż zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest zwiększanie dostępności finansowania dla sektora MŚP, a leasing to jedno z podstawowych źródeł" - przekazał Szwed.

"W obecnej sytuacji gospodarczej dla wielu polskich firm leasing może być dogodną formą długoterminowego finansowania inwestycyjnego. Podpisana właśnie umowa ma pomóc firmom w jego skutecznym pozyskaniu" - ocenił BGK.

Środki z kredytu przeznaczone zostaną na finansowanie i refinansowanie "konkurencyjnych cenowo umów leasingu zawieranych przez Pekao Leasing z klientami z sektora małych i średnich przedsiębiorstw".

Bank Gospodarstwa Krajowego to polski bank rozwoju. Jest obecny w każdym regionie Polski, a także za granicą - ma swoje przedstawicielstwa w Brukseli, Londynie, Frankfurcie nad Menem i Amsterdamie. Program "Rozwój przedsiębiorczości" to jeden z ośmiu programów modelu biznesowego BGK. Program skierowany jest do przedsiębiorstw (MŚP) i ma na celu zapewnienie oferty finansującej ich potrzeby rozwojowe i płynnościowe. 

Czytaj także:

PAP/IAR/PR24.pl/mk