Grupa Tauron uruchomiła nową platformę cyfrową dla firm. "To lepsza kontrola kosztów"

2023-11-16, 13:56

Grupa Tauron uruchomiła nową platformę cyfrową dla firm. "To lepsza kontrola kosztów"
Tauron: nowa platforma to zaawansowany system informatyczny przygotowany z myślą o klientach biznesowych. Foto: Shutterstock/Longfin Media

Grupa energetyczna Tauron uruchomiła nową platformę cyfrową, umożliwiającą firmom samodzielną obsługę produktów, gdzie cena jest wyliczana na podstawie notowań giełdowych. Tauron szacuje, że w ciągu najbliższego roku platforma obsłuży ponad 5 tys. gigawatogodzin energii elektrycznej dla biznesu.

Jak podał Tauron w czwartkowym komunikacie, w początkowej fazie platforma jest przeznaczona do obsługi produktów giełdowych, takich jak Giełdowa Wycena Energii, Giełdowa Wycena Gazu i Giełdowa Wycena Praw Majątkowych. Umożliwia m.in. składanie zgłoszeń zakupu przez klientów biznesowych, usprawnia też przekazywanie informacji o statusie zakontraktowania.

- Nowa platforma obsługowa to zaawansowany system informatyczny przygotowany z myślą o klientach biznesowych. W łatwy i intuicyjny sposób umożliwia on samodzielną obsługę produktów, w których cena jest wyliczana na podstawie notowań giełdowych - powiedział wiceprezes spółki Tauron Sprzedaż Tomasz Lender, cytowany w informacji firmy.

Zakup energii po cenach giełdowych

Dzięki temu narzędziu, firmy mogą składać zgłoszenia zakupu prądu, gazu lub praw majątkowych 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Platforma pozwala na zakup energii indeksowanej cenami giełdowymi, a w kolejnych miesiącach da również możliwość obsługi kontraktów na zakup prądu pochodzącego ze źródeł odnawialnych oraz innych produktów dla biznesu.

"Przy pomocy Platformy Obsługi Produktów Taurona, przedsiębiorcy korzystający z produktów giełdowych mogą w szybki sposób decydować o momencie zakupu energii elektrycznej, śledząc jej bieżącą, rynkową wartość. Dzięki temu w przypadku spadku cen w notowaniach na rynku hurtowym, firma może zakupić prąd w niższych cenach" - wyjaśniają przedstawiciele spółki.

Ten rodzaj kontraktacji jest szczególnie istotny dla firm, które chcą decydować o chwili zakupu prądu czy gazu, mając przy tym pełną kontrolę nad ich kosztem, aby móc go precyzyjnie planować i uwzględnić w przyszłym budżecie.

Czytaj także:

PAP/IAR/PR24.pl/mk

Polecane

Wróć do strony głównej