more_horiz
Gospodarka

Urzędy skarbowe o zmianach w podatkach. Sprawdź, jak uzyskać informację

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2022 21:28
Od wtorku 11 stycznia pracownicy urzędów skarbowych będą informować zainteresowanych o nowych rozwiązaniach podatkowych zawartych w Polskim Ładzie.
Od wtorku 11 stycznia pracownicy skarbówek będą informować o nowych rozwiązaniach podatkowych.
Od wtorku 11 stycznia pracownicy skarbówek będą informować o nowych rozwiązaniach podatkowych.Foto: Bartolomiej Pietrzyk/Shutterstock

Resort finansów przypomina, że dyżury dotyczące Polskiego Ładu prowadzone będą w dni robocze w godzinach 8-19.

Będzie także możliwość umówić wizytę w urzędzie skarbowym

Ministerstwo wyjaśniło na stronie internetowej, że informacje na temat Polskiego Ładu będzie można uzyskać w urzędzie skarbowym osobiście lub kontaktując się telefonicznie.

"Od 11 stycznia będzie można umówić się na wizytę w urzędzie skarbowym dotyczącą zmian podatkowych wprowadzonych Polskim Ładem, korzystając z usługi rezerwacji na stronie wizyta.podatki.gov.pl" - dodano.

Czytaj także:

Główne zmiany w podatkach

1 stycznia tego roku weszła w życie podatkowa część Polskiego Ładu. Jedną z najważniejszych zmian, jakie wprowadza ten program w podatkach, jest podniesienie kwoty wolnej do 30 tys. zł oraz progu dochodowego do 120 tys. zł.

Czytaj także:

Jednocześnie znika ulga umożliwiająca odliczanie od podatku części (7,75 proc.) składki zdrowotnej, wynoszącej 9 proc. Ma to zrekompensować tzw. ulga dla klasy średniej, czyli osób zarabiających miesięcznie od 5 tys. 701 zł do 11 tys. 141 zł brutto.

Polskie Radio 24, akg