more_horiz
Gospodarka

Rekordowe wynik TUW PZUW. Polacy coraz częściej kupują polisy

Ostatnia aktualizacja: 31.03.2022 16:50
W ubiegłym ubezpieczyciel zebrał 796,5 mln zł składki. To o ponad jedną czwartą więcej niż przed rokiem. Najszybciej rozwijał się segment ubezpieczeń zdrowotnych. Dużą popularnością cieszyły się także ubezpieczenia ryzyka biznesowego dla franczyzobiorców.  
W ubiegłym roku najszybciej rozwijał się segment ubezpieczeń zdrowotnych, w którym przypis składki wzrósł prawie trzykrotnie.
W ubiegłym roku najszybciej rozwijał się segment ubezpieczeń zdrowotnych, w którym przypis składki wzrósł prawie trzykrotnie.Foto: Mat. PZU

TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych podsumował piąty rok swojej działalności. Jak mówi prezes Towarzystwa, Rafał Kiliński, z każdy rokiem prezentowane wyniki są coraz lepsze, a ubezpieczyciel w szybkim tempie zbliża się do strategicznego celu w postaci miliarda złotych składki rocznie, który został wyznaczony na 2024 rok.

- Te wyniki to przede wszystkim efekt zaangażowania zespołu. Jak pokazują badania, zespół mamy zaangażowany na 78 procent. To jest ponad 30 punktów procentowych ponad rynek. To także zasługa rozwijającej się wciąż oferty ubezpieczeniowej dla naszych członków - wyjaśnia prezes TUW PZUW.


Posłuchaj
05:21 Rafał Kiliński prezes TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych mówi o wynikach finansowych jego firmy. Rafał Kiliński prezes TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych mówi o wynikach finansowych jego firmy.

 

Ubezpieczenia zdrowotne

W ubiegłym roku najszybciej rozwijał się segment ubezpieczeń zdrowotnych, w którym przypis składki wzrósł prawie trzykrotnie. Zebrana w 2021 roku składka osiągnęła poziom o 163,3 mln zł wyższy niż przed rokiem i o 46,5 mln większy w stosunku do planu.

Oferta dla szpitali

TUW PZUW w 2021 roku wprowadził na rynek tzw. parasolowe ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej dla podmiotów medycznych. Polegają na obejmowaniu dodatkową ochroną grup szpitali, a nie tylko pojedynczych placówek. Zwiększają ich bezpieczeństwo, a jednocześnie minimalizują koszty.

- Te ubezpieczenia cieszą się rosnącą popularnością, choć jeszcze nie dominują. Na razie jeszcze szpitale polegają na swoich indywidualnych polisach, ale prawdopodobnie spojrzą w tę stronę - uważa Rafał Kiliński.

"Polisa na biznes"

Kolejną nowością wprowadzoną przez Towarzystwo jest  „Polisa na biznes”, czyli ubezpieczenie ryzyka biznesowego dla franczyzobiorców. Według prezesa Kilińskiego to przykład tego, jak TUW PZUW potrafi odpowiadać na wyzwania rynku i oczekiwania klientów.

- Stworzony przez nas produkt oferuje przede wszystkim bezpieczeństwo. W momencie, gdy mamy do czynienia z dużym franczyzodawcą i dużą liczbą małych franczyzobiorców, może pojawić się obawa przed wejściem w młyny finansowe dużej korporacji ze swoim niewielkim zasobem. Nasza "Polisa na biznes" redukuje te obawy i przypadku, jeśli franczyzobiorcy nie powiedzie się projekt współpracy z dużą siecią franczyzową, zdejmuje z niego widmo windykacji zaległych środków - powiedział prezes Rafał Kiliński.

TUW PZUW ubezpiecza klientów korporacyjnych, w tym strategiczne podmioty gospodarcze, medyczne, samorządy i instytucje administracji publicznej, a także uczelnie i instytucje kościelne. Specjalizuje się w ubezpieczeniach majątkowych, odpowiedzialności cywilnej i zdrowotnych. Jest największym towarzystwem ubezpieczeń wzajemnych w Polsce i jednym z najdynamiczniej rozwijających się na świecie.


PR1/PR24/Błażej Prośniewski