more_horiz
Gospodarka

KUKE wznawia możliwość ubezpieczeń kredytów eksportowych z kontrahentami ukraińskimi

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2022 14:00
Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych wznawia możliwość ubezpieczeń kredytów eksportowych z kontrahentami ukraińskimi. Do końca roku limit gwarantowania płatności wyniesie 500 milionów złotych. 
Audio
  • Prezes KUKE Janusz Władyczak mówi o wznowieniu możliwości ubezpieczeń kredytów eksportowych z kontrahentami ukraińskimi (IAR)
  • Prezes KUKE Janusz Władyczak mówi o ubezpieczeniach kredytów eksportowych nie tylko z kontrahentami ukraińskimi, ale także ze 159 krajami poza Unią (IAR)
Prezes Władyczak: ubezpieczenia są dostępne dla firm, które już ubezpieczały należności w KUKE, jak i tych, które nie korzystały do tej pory z takiej możliwości
Prezes Władyczak: ubezpieczenia są dostępne dla firm, które już ubezpieczały należności w KUKE, jak i tych, które nie korzystały do tej pory z takiej możliwościFoto: Pixabay/Michael Gaida

Jak wyjaśnia Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych ubezpieczenia będą mogły objąć towary lub usługi wyłączone z memorandum płatniczego wprowadzonego po 24 lutego przez bank centralny Ukrainy.

Minister rozwoju i technologii Waldemar Buda powiedział, że zapowiadano systematyczne wskazywanie kroków, które będą przywracały relacje z tym krajem. To jeden z nich.

Prezes Korporacji Janusz Władyczak dodał, że ubezpieczenia są dostępne dla firm, które już ubezpieczały należności w KUKE, jak i tych, które nie korzystały do tej pory z takiej możliwości.

Posłuchaj
00:25 IAR/Prostak Prezes KUKE Janusz Władyczak mówi o ubezpieczeniach kredytów eksportowych Prezes KUKE Janusz Władyczak mówi o wznowieniu możliwości ubezpieczeń kredytów eksportowych z kontrahentami ukraińskimi (IAR)

Dodał, że KUKE wspiera bardzo mocno polskie firmy również na innych rynkach poza UE. 

Posłuchaj
00:12 IAR/Prostak Prezes KUKE Władyczak mówi o ubezpieczeniach kredytów eksportowych Prezes KUKE Janusz Władyczak mówi o ubezpieczeniach kredytów eksportowych nie tylko z kontrahentami ukraińskimi, ale także ze 159 krajami poza Unią (IAR)

W 2021 roku KUKE ubezpieczyła eksportowane do Ukrainy towary i usługi o wartości 1,5 miliarda złotych - to 5 procent naszego eksportu na rynek ukraiński.

Czytaj także:

IAR/PR24.pl/mk