more_horiz
Gospodarka

Innowacje, rozwój, przedsiębiorczość - program FENG zaakceptowany przez KE. Wiemy, ile pieniędzy trafi do polskich firm

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2022 15:30
Komisja Europejska zaakceptowała program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG), który jest pierwszym z ośmiu programów realizujących Umowę Partnerstwa. Do polskich firm trafi 7,9 mld euro - poinformowało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.
iPolskie innowacyjne firmy otrzymają 7,9 mld euro z UE na cyfryzację i rozwój nowych tehnologii.
iPolskie innowacyjne firmy otrzymają 7,9 mld euro z UE na cyfryzację i rozwój nowych tehnologii.Foto: Shutterstock

"Komisja Europejska zaakceptowała pierwszy z ośmiu programów krajowych realizujących Umowę Partnerstwa. Program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki 2021-2027 z budżetem 7,9 mld euro jest największym krajowym programem wspierania innowacyjności w Unii Europejskiej" - podał resort funduszy i polityki regionalnej.

MFiPR przypomniało, że program Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) stanowi kontynuację dwóch wcześniejszych programów: Innowacyjna Gospodarka 2007-2013 oraz Inteligentny Rozwój 2014-2020.

Mają wzmocnić polską gospodarkę

"To pierwszy zaakceptowany przez KE program krajowy dla realizacji polityki spójności 2021-2027 w Polsce" - podkreśliło ministerstwo.

"FENG jest w dużej mierze kontynuacją Programu Inteligentny Rozwój 2014-2020, ale cechuje się nowym, kompleksowym podejściem do potrzeb przedsiębiorcy w zakresie prowadzenia prac B+R i wdrożenia ich wyników w przedsiębiorstwie lub w organizacji" - zaznaczyło MFiPR.


"Wdrażane projekty nie tylko wzmocnią polską gospodarkę, ale też pozwolą przestawić ją na wyższy poziom zaawansowania technologicznego i proekologicznego" - dodano.

Czytaj także:

PAP, akg