more_horiz
Gospodarka

Sieć ciepłownicza. Tauron zapewnia: nie zabraknie węgla na potrzeby obecnego sezonu grzewczego

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2022 14:05
Tauron zakontraktował węgiel w ilości zapewniającej dostawy ciepła na najbliższy sezon grzewczy - poinformowała spółka. Należąca do Grupy firma Tauron Ciepło zapewnia ogrzewanie dla ponad 800 tys. mieszkańców śląsko-zagłębiowskiej metropolii.
W ubiegłym sezonie grzewczym Tauron wyprodukował ok. 9,5 mln gigadżuli ciepła.
W ubiegłym sezonie grzewczym Tauron wyprodukował ok. 9,5 mln gigadżuli ciepła.Foto: Tauron/mat.pras.

"Nasi klienci nie muszą się obawiać; aktualny stan zapasów węgla dla naszych elektrociepłowni i ciepłowni oraz zawarte kontrakty pozwolą na utrzymanie ciągłości dostaw ciepła przez cały sezon grzewczy 2022/2023 – poinformował prezes Grupy Tauron Paweł Szczeszek, cytowany we wtorkowej informacji prasowej spółki.

Ponad 800 tys. mieszkańców

Podstawowe jednostki wytwórcze Taurona to elektrociepłownie w Katowicach, Tychach, Bielsku-Białej, Czechowicach-Dziedzicach oraz ciepłownie w Olkuszu, Zawierciu i w Kamiennej Górze. Wszystkie one opierają się na produkcji ciepła z węgla.

W tym roku w aglomeracji śląsko-dąbrowskiej Tauron Ciepło przyłączy do sieci ciepłowniczej kolejne budynki na łączną moc cieplną ponad 40 megawatów termicznych. W ubiegłym sezonie grzewczym Tauron wyprodukował ok. 9,5 mln gigadżuli ciepła.

Wysokość opłat zależna od URE

Tauron przypomniał we wtorek, że wysokość opłat za ciepło sieciowe zależy od decyzji Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki - do URE należy też ostateczna decyzja dotycząca zmiany cen w taryfie ciepłowniczej.

Przedstawiciele Taurona wskazują, że ewentualne wzrosty cen ciepła dla gospodarstw domowych na pewno nie będą wyższe niż te wynikające z Ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie niektórych źródeł ciepła w związku z sytuacją na rynku paliw.

Czytaj także:

PAP/PR24.pl/mk