more_horiz
Gospodarka

"Budownictwo drogowe ma się dobrze". Rzecznik GDDKiA o wydatkach na inwestycje

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2022 10:47
Wydatki na inwestycje drogowe realizowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad wzrosły o okresie styczeń - październik tego roku do 10,88 mld zł z 10,69 mld zł za dziesięć miesięcy roku ubiegłego - poinformował rzecznik GDDKiA Szymon Piechowiak.
Z danych GDDKiA wynika, że w październiku tego roku wydatki inwestycyjne GDDKiA wzrosły o 17,3 proc.
Z danych GDDKiA wynika, że w październiku tego roku wydatki inwestycyjne GDDKiA wzrosły o 17,3 proc.Foto: twitter/GDDKiA

- Inwestycje GDDKiA są cały czas kontynuowane, realizowane. Widać pewien przestój na rynku kubaturowym, jeżeli chodzi o budownictwo - inwestycje deweloperskie, mieszkaniowe, widać, że są pewne spadki, niektórzy mówią o stagnacji, kryzysie. Z drugiej strony (...) budownictwo infrastrukturalne, budownictwo drogowe ma się dobrze, mimo tego, że klimat szeroki, ogólny, można by pomyśleć, że nie jest najlepszy - powiedział rzecznik GDDKiA.

- Natomiast inwestycje infrastrukturalne, które mają później bezpośrednie przełożenie na całą gospodarkę i jej rozwój są realizowane, a świadczą o tym wydatki i wzrost tych wydatków - dodał.

Inwestycje drogowe wsparciem dla firm budowlanych

Piechowiak zaznaczył, że środki przeznaczane przez GDDKiA na inwestycje trafiają do firm budowlanych, które dzięki temu mają środki, żeby się rozwijać.

Z danych GDDKiA wynika, że w samym październiku tego roku wydatki inwestycyjne GDDKiA wzrosły o 17,3 proc. do ponad 1,4 mld zł. Oznacza to, że taką kwotą GDDKiA zasiliła branżę budowlaną. W październiku roku 2021 wydatki zamknęły się kwotą 1,2 mld zł.

Czytaj także:

IAR/PAP, akg