more_horiz
Gospodarka

Awaria lotnicza w USA. PLL LOT: rejsy z Polski mają być zrealizowane zgodnie z planem

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2023 15:34
- Planowane na środę loty PLL LOT na trasie Polska - Stany Zjednoczone mają się odbyć zgodnie z planem; w drodze do USA jest samolot z Warszawy do Miami - poinformował rzecznik spółki Krzysztof Moczulski odnosząc się do technicznych problemów amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA).
PLL LOT: zgodnie z rozkładem na środę zaplanowany jest rejs z Warszawy do Chicago oraz do Nowego Jorku na lotnisko JFK
PLL LOT: zgodnie z rozkładem na środę zaplanowany jest rejs z Warszawy do Chicago oraz do Nowego Jorku na lotnisko JFKFoto: Forum/Mateusz Włodarczyk

Agencja Reutera podała, że amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa (FAA) poinformowała w środę, iż na jej operacje miały wpływ problemy z systemami, ale stara się je ponownie załadować. Według agencji Associated Press problem techniczny w FAA spowodował opóźnienia ponad 500 lotów na terenie całych Stanów Zjednoczonych.

Loty zgodnie z planem

Nasz samolot do Miami jest w drodze. Planowane na dzisiaj operacje do Stanów Zjednoczonych mają się odbyć zgodnie z planem. O ewentualnych zmianach będziemy informować naszych pasażerów - powiedział rzecznik LOT Krzysztof Moczulski.

Zgodnie z rozkładem na środę zaplanowany jest rejs LOT-u z Warszawy do Chicago o godz. 16.40 oraz do Nowego Jorku na lotnisko JFK o godz. 16.50.

Awaria systemu w USA

Do godz. 9.30 rano czasu wschodniego (EST) (15.30 w Polsce) w USA wstrzymano wszystkie odloty. Według danych strony FlightAware.com liczba opóźnionych lotów wewnętrznych i zewnętrznych w USA wynosi ponad 3,5 tys.

Associated Press poinformowała wcześniej w środę o problemie technicznym w Federalnej Administracji Lotnictwa, który spowodował opóźnienia lotów w całym kraju. "FAA pracuje nad przywróceniem systemu powiadamiania o lotach. Przeprowadzamy ostateczne kontrole i ponownie ładujemy system" - poinformowała wówczas agencja w poście na Twitterze. 

Czytaj także:

IAR/PAP/PR24.pl/mk