more_horiz
Gospodarka

Prezes Związku Cyfrowa Polska: zakup laptopów przez rząd dla uczniów pomoże im nabyć kompetencje cyfrowe

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2023 17:00
-Dziś bez kompetencji cyfrowych trudno nie tylko pogłębiać wiedzę, ale także odnaleźć się na rynku pracy, dlatego te laptopy dla IV klas szkoły podstawowej od września tego roku, to krok w dobrym kierunku - powiedział Michał Kanownik prezes Związku Cyfrowa Polska w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Laptopy od państwa pomogą zniwelować dostęp usług cyfrowych oraz nowoczesnych metod edukacji.
Laptopy od państwa pomogą zniwelować dostęp usług cyfrowych oraz nowoczesnych metod edukacji. Foto: shutterstock

Ekspert Związku Cyfrowa Polska stwierdził, że ważne, aby kadra nauczycielska przeszła szkolenie, w jaki sposób wykorzystać laptopy, aby nauczyć je do nauki zabawy, rozwoju itp.

W jego opinii dziś jest duża dowolność nie tylko w doborze programów edukacyjnych na laptopy. Warto by było, aby resort edukacji określił jakie "narzędzia cyfrowe" ( aplikacje i programy) są niezbędne oraz aby te laptopy (kupione dla polskich uczniów przez rząd) miały zbliżony standard możliwości technicznych.

Co istotne to fakt, że polscy uczniowie muszą nauczyć się korzystać z wirtualnego świata, bo to dla ich pokolenia jest wymogiem utrzymania się na rynku pracy i podnoszenia swoich kwalifikacji.

Warto dodać, że zgodnie z założeniami programu laptopy przechodzą na własność uczniów, na czym skorzystają całe rodziny.


Zapraszamy do wysłuchania audycji, którą prowadził Błażej Prośniewski.


Posłuchaj
05:39 Michał Kanownik prezes Związku Cyfrowa Polska ocenia rządowy projekt przekazania laptopów dla uczniów IV klas podstawowych ( "Ekspres Gospodarczy" Bła Michał Kanownik prezes Związku Cyfrowa Polska ocenia rządowy projekt przekazania laptopów dla uczniów IV klas podstawowych ( "Ekspres Gospodarczy" Błażej Prośniewski PR1)

 

PR24/PR1/Błażej Prośniewski/sw