more_horiz
Gospodarka

Prezes PIU: Polska jest największym rynkiem ubezpieczeniowym w tej części Europy

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2023 17:00
Choć Polacy wciąż mniej się ubezpieczają niż w krajach Europy ,to jednak wzrasta liczba zawieranych polis na ochronę zdrowia i mieszkań stale rośnie - powiedział Jan Grzegorz Prądzyński prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) w programie "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
PIU: obserwujemy zwiększone zainteresowanie ochroną, na co z pewnością miała wpływ pandemia oraz obawy Polaków o życie i zdrowie.
PIU: obserwujemy zwiększone zainteresowanie ochroną, na co z pewnością miała wpływ pandemia oraz obawy Polaków o życie i zdrowie.Foto: Glowimages

Gość audycji powiedział, że z powodu mniejszych niż na Zachodzie możliwości oszczędzania, wpływa to negatywnie na ilość zawieranych polis. Dlatego tak wielkie znaczenie mają ubezpieczenia zbiorowe np. w zakładach pracy. Ale sam polski rynek ubezpieczeniowy to aż 37 % rynku Europy Środkowo-Wschodniej. Co więcej udział firm ubezpieczeniowych w naszym kraju w tworzeniu PKB sięga 2,25 %. A sama branża zatrudnia 250 tysięcy pracowników. I ma ogromny, pozytywny  wpływ na inne sektory gospodarki: od motoryzacji, poprzez  służbę zdrowia, kończąc na sektorze finansowym (np. banki).


Zapraszamy do wysłuchania całej audycji, którą prowadziła Justyna Golonko.


Posłuchaj
04:55 Jan Grzegorz Prądzyński, prezes PIU mówi o roli ubezpieczycieli w polskiej gospodarce ( Justyna Golonko, "Ekspres Gospodarczy" PR1) Jan Grzegorz Prądzyński, prezes PIU mówi o roli ubezpieczycieli w polskiej gospodarce ( Justyna Golonko, "Ekspres Gospodarczy" PR1)

 


PR1/PR24/Justyna Golonko/sw