more_horiz
Gospodarka

Narodowy Bank Polski uhonorowany. "To prestiżowa nagroda w świecie bankowości centralnej"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2023 13:25
Central Banking’s Currency Manager Award to prestiżowa nagroda w świecie bankowości centralnej. O wyróżnieniu poinformował w specjalnym komunikacie Narodowy Bank Polski.
NBP otrzymał prestiżową nagrodę
NBP otrzymał prestiżową nagrodęFoto: NBP

NBP podał, że nagroda potwierdza skuteczność dbania o wartość polskiej waluty przez Narodowy Bank Polski. Została ona przyznana za zarządzanie pieniądzem w obliczu rosyjskiej agresji na Ukrainę. NBP i NBU zostały docenione za zdecydowaną i szybką reakcję. To dziesiąta edycja plebiscytu.

"W imieniu Narodowego Banku Polskiego, którym mam zaszczyt kierować, pragnę wyrazić radość, że laureatami najnowszej edycji nagrody Central Banking’s Currency Manager Award zostały dwa, ściśle ze sobą współpracujące banki centralne - Narodowy Bank Polski oraz Narodowy Bank Ukrainy. Jest to nagroda potwierdzająca skuteczność dbania o wartość polskiej waluty i zarządzanie pieniądzem przez Narodowy Bank Polski" - powiedział cytowany w komunikacie prof. Adam Glapiński.

Prezes NBP podkreślił, że nagroda cieszy szczególnie w kontekście walki na Ukrainie. "Cieszymy się, że jury wyraziło uznanie dla inicjatywy Narodowego Banku Polskiego, przyznając nagrodę Central Banking’s Currency Manager Award - działaliśmy w duchu solidarności z naszym sąsiadem i troski o stabilność makroekonomiczną w regionie. Nie ustając w podziwie dla naszych ukraińskich przyjaciół za ich bohaterską postawę w obliczu wojny oraz pozostając w gotowości do dalszej pomocy, Narodowy Bank Polski wyczekuje czasów pokoju, który nastąpi po - mamy nadzieję - rychłym zwycięstwie Ukrainy" - powiedział.


dz/nbp.pl

REKLAMA