more_horiz
Gospodarka

Jak rozliczyć roczną składkę na ubezpieczenie zdrowotne? ZUS oferuje bezpłatne webinarium

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2023 15:48
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza chętne osoby do wzięcia udziału w bezpłatnym webinarium na temat rocznego rozliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne. Spotkanie z ekspertami ZUS zaplanowano na 16 maja na platformie Webex - przekazał rzecznik Zakładu Paweł Żebrowski.
ZUS organizuje 16 maja webinarium na temat rocznego rozliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne.
ZUS organizuje 16 maja webinarium na temat rocznego rozliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne.Foto: Remigiusz Gora/Shutterstock

Rzecznik ZUS poinformował o kolejnym w ostatnich tygodniach bezpłatnym webinarium na temat rocznego rozliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Eksperci pomogą wypełnić dokumenty

"Wszystkich, którzy chcą się dowiedzieć więcej o zmianach w programie Płatnik, wynikających z obowiązku rocznego rozliczenia składki na ubezpieczenie zdrowotne, zapraszamy na bezpłatne webinarium. Podczas szkolenia eksperci z centrali ZUS zaprezentują, jak wypełnić dokumenty w programie Płatnik, omówią zagadnienia, z którymi najczęściej zgłaszają się osoby dokonujące rozliczenia oraz postarają się odpowiedzieć na pytania uczestników" - przekazał rzecznik ZUS.

Spotkanie z ekspertami ZUS odbędzie się wtorek 16 maja o godz. 10.00 na platformie Webex. Na webinarium nie trzeba się zapisywać, jest otwarte dla wszystkich chętnych. Aby dołączyć do spotkania, należy kliknąć w link, który będzie dostępny na stronie www.zus.pl w najbliższym czasie. Nie trzeba mieć zainstalowanej żadnej specjalnej aplikacji - wystarczy przeglądarka z dostępem do internetu.

Rozliczenie składki do 22 maja

Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w webinarium, będą miały dostęp do nagrania z tego spotkania. Zostanie ono udostępnione na stronie internetowej ZUS i na kanale YouTube.

Do 22 maja przedsiębiorcy muszą złożyć roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za 2022 rok. Jak podał ZUS, obowiązek ten spełniło już ponad 600 tys. płatników.

Czytaj także:

"Zdajemy sobie sprawę, że z uwagi na to, że to pierwsze tego typu rozliczenie, mogą pojawić się pewne pytania i wątpliwości z tym związane. ZUS deklaruje wsparcie przedsiębiorcom" - podkreślił rzecznik ZUS.

Każda osoba prowadząca działalność może uzyskać pomoc podczas e-wizyty w ZUS, w Centrum Obsługi Telefonicznej (COT) pod numerem telefonu 22-560-16-00 lub e-mailem cot@zus.pl. Wątpliwości pomogą rozwiać również doradcy płatnika składek.

PAP/IAR/PR24/akg