more_horiz
Gospodarka

Baltic Pipe. Gaz-System ma umowę na nadzór i wsparcie techniczne

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2023 13:35
Gaz-System podpisał z firmą SEA Global umowę na nadzór i wsparcie techniczne działań eksploatacyjnych prowadzonych na gazociągu podmorskim Baltic Pipe - podał koncern. Jak dodano, umowa będzie obowiązywać przez 5 lat.
Gaz-System zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce i podmorskim gazociągiem Baltic Pipe.
Gaz-System zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce i podmorskim gazociągiem Baltic Pipe.Foto: Forum/Dariusz Gorajski

"Gaz-System podpisał z firmą SEA Global umowę na nadzór i wsparcie techniczne działań eksploatacyjnych prowadzonych na gazociągu podmorskim łączącym systemy gazowe Polski i Danii. Utrzymanie tej infrastruktury w odpowiednim stanie technicznym zapewnia ciągłość dostaw gazu do Polski ze źródeł norweskich" - przekazał Gaz-System w środowym komunikacie.

Umowa dotycząca Baltic Pipe będzie obowiązywać przez 5 lat, a działania związane z realizacją kontraktu będą wykonywane z kilku lokalizacji - dodano.

Zarządzanie gazociągami podmorskimi

Jak zaznaczył Gaz-System, wybrany wykonawca posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i zarządzaniu gazociągami podmorskimi. Firma SEA Global będzie odpowiedzialna m.in. za ocenę techniczną gazociągu, prowadzenie analiz numerycznych oraz doradztwo w prowadzeniu prac eksploatacyjnych.

"Dodatkowo pracownicy Gaz-System mają zapewnione niezbędne szkolenia kompetencyjne z obszaru zarządzania integralnością gazociągu, inspekcji, oceny stanu oraz analizy ryzyka" - przekazała spółka.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. to firma strategiczna dla polskiej gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego, odpowiedzialna za przesył gazu ziemnego. Właścicielem 100 proc. akcji spółki jest Skarb Państwa. Gaz-System zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce i podmorskim gazociągiem Baltic Pipe. Jest także właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu.

Czytaj także:

PAP/IAR/PR24.pl/mk

REKLAMA