W polskich centrach biznesowych oferuje się usługi w 40 językach

2014-05-22, 23:10

W polskich centrach biznesowych oferuje się usługi w 40 językach
. Foto: Glow Images/East News

W Polsce w 470 centrach usług biznesowych pracuje już ponad 130 tys. osób. Oferują usługi w 40 językach.

Posłuchaj

Jakie znaczenie dla młodych Polaków i naszej gospodarki mają centra biznesowe mówią: Przemysław Berendt, wiceprezes ABSL i wiceprezes ABSL i prezes zarządu Shell Polska, Piotr Dziwok. /Dominik Olędzki, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia/
+
Dodaj do playlisty

Obecnie w Polsce działa 470 centrów z zagranicznym kapitałem, które każdego dnia zatrudniają nowych pracowników, mówi Przemysław Berendt, wiceprezes ABSL.

– To stosunkowo młody byt w polskiej gospodarce, obecnie nasze centra obsługują bardzo zaawansowane transakcje finansowe, tworzone jest oprogramowanie dla banków inwestycyjnych, powstają też instrumenty do zarządzania ryzykiem – mówi wiceprezes.

Jak podkreśla, pojawiają się nowe trendy, np. marketingowe, gdzie z polskich centrów zarządza się kampaniami. Kolejną nowością jest zarządzanie funduszami inwestycyjnymi. – Myślę, że powoli staniemy się taką Irlandią świadczącą usługi dla Krajów Zachodnich – mówi Berendt.

Kolejnym wyróżnikiem nowego sektora jest nie tylko szybki rozwój, ale fakt, że oferuje pracę młodym i zdolnym Polakom. Jak mówi wiceprezes ABSL i prezes zarządu Shell Polska, Piotr Dziwok, to świetna oferta dla rozpoczynających karierę zawodową po szkole czy studiach.

Na centrach korzysta nie tylko rynek pracy ale i cała gospodarka. Centra przynoszą do Polski innowacyjność, uczą nowoczesnego, zachodniego sposobu myślenia. - Firmy zagraniczne, które je zakładają, dają nie tylko pieniądze, ale procesy, technologie. Młodzi ludzie kończący studia wkraczają od razu w wielki świat międzynarodowych firm – mówi Piotr Dziwok. Jak podkreśla, ta wiedza pozostaje w naszym kraju.

Dominik Olędzki, jk

Polecane

Wróć do strony głównej