Zyski po roku działalności Polskiej Grupy Zbrojeniowej

Teraz- miliony złotych podatku, w przyszłości- nowe miejsca pracy. Po roku działalności Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Radom podlicza zyski i ma nadzieję na więcej. Spółka powinna być szansą na rozwój miasta i lekiem na bezrobocie.

2014-12-29, 14:28

Zyski po roku działalności Polskiej Grupy Zbrojeniowej
. Foto: Polska Grupa Zbrojeniowa, materiały promocyjne

Posłuchaj

"Pegaz" zrzesza 30 firm polskiej zbrojeniówki. Tylko jedna z nich- Fabryka Broni- jest w Radomiu. Mimo to- jak zapewnia Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej- miasto i tak może liczyć na finansowe korzyści
+
Dodaj do playlisty

"Pegaz" zrzesza 30 firm polskiej zbrojeniówki. Tylko jedna z nich- Fabryka Broni- jest w Radomiu. Mimo to- jak zapewnia Wojciech Dąbrowski, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej- miasto i tak może liczyć na finansowe korzyści.- Już dzisiaj pewien wymiar podatkowy, dość istotny w skali budżetu miasta, wynika z tego, że PGZ jest w Radomiu. W tym roku do samorządowej kasy firma wpłaciła około sześciu milionów złotych podatków- tłumaczy prezes Dąbrowski.

Jeszcze do niedawna Andrzej Kosztowniak, były prezydent Radomia, należał do grona sceptyków, który uważali, że "Pegaz" to tylko szyld, który niewiele zmieni. Dziś myśli inaczej. Jego zdaniem lokalizacja takiej spółki od strony finansowej czy księgowej ma ogromne znaczenie.- Wpływ tych sześciu milionów złotych jest ważny dla miasta- uważa samorządowiec.
Wkrótce- w ramach spółki- powstać ma m.in. ośrodek badań i rozwoju, który będzie służył polskiej zbrojeniówce.
Mowa jest także o utworzeniu Centrum Usług Wspólnych.

IAR, abo

REKLAMA

/

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej