Banki spółdzielcze mają w Polsce prawie 5 tys. oddziałów

Banki Spółdzielcze czekają zmiany. Chodzi o wprowadzenie systemu ochrony instytucjonalnej, który z powodzeniem funkcjonuje już w innych krajach Europejskich.

2015-06-24, 21:53

Banki spółdzielcze mają w Polsce prawie 5 tys. oddziałów
Banki spółdzielcze mają w Polsce sieć 5 tys. oddziałów. Foto: Pixabay

Posłuchaj

Przedstawiciele banków spółdzielczych liczą na to, że ustawa wprowadzająca zmiany zostanie podpisana przez prezydenta już w lipcu i sprawi, że udział banków spółdzielczych w rozwoju polskiej gospodarki będzie jeszcze większy./Kamil Piechowski, Naczelna Redakcja Gospodarcza Polskiego Radia./.
+
Dodaj do playlisty

Co da wprowadzenie nowych zasad funkcjonowania banków spółdzielczych mówi Ryszard Lorek - prezes poznańskiego SGB Banku S.A.

– W Unii Europejskiej banki spółdzielcze już od wielu lat tworzą systemy ochrony i zabezpieczeń. Chcemy stworzyć taki system, który pozwoli stworzyć ochronę dla naszych członków – mówi.

Przedstawiciele banków spółdzielczych liczą na to, że ustawa wprowadzająca zmiany zostanie podpisana przez prezydenta już w lipcu i sprawi, że udział banków spółdzielczych w rozwoju polskiej gospodarki będzie jeszcze większy.

Ustawa o bankach spółdzielczych i bankach zrzeszających jest dziś omawiana w sejmie. Przedstawiciele banków spółdzielczych liczą na to, że zostanie przegłosowana pod koniec dnia i trafi na biurko prezydenta.

REKLAMA

Dzisiaj w Polsce działa 569 banków spółdzielczych, które posiadają prawie 5 tysięcy oddziałów.

Kamil Piechowski, jk

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej