Rząd przyjął projekt ustawy o zdrowiu publicznym

Minister zdrowia profesor Marian Zembala podkreślił, że lekarze z troską zajmują się pacjentem i chorobami, ale jak każde nowoczesne państwo musimy częściej mówić o zdrowiu, czyli co robić, aby jak najdłużej je zachować.

2015-07-07, 18:07

Rząd przyjął projekt ustawy o zdrowiu publicznym
Należy ograniczać czynniki ryzyka otyłości. Foto: Pixabay.com

Posłuchaj

Otyłość dużym problemem w Polsce mówi wiceminister zdrowia Beata Małecka-Libera (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Wiceminister zdrowia Beata Małecka-Libera wyjaśniła, że projekt jest dopełnieniem tego wszystkiego, co dzieje się w ochronie zdrowia poza leczeniem. Chodzi więc o profilaktykę, edukację i promocję zdrowego stylu życia.

Otyłość staje się dużym problemem w Polsce

Beata Małecka-Libera zwróciła uwagę, że co piąte dziecko w Polsce jest otyłe. Dzisiaj to jest problem tylko dziecka, ale za 10- 15 lat rozwiną się różnego rodzaju choroby - cukrzyca, nadciśnienie, problemy z kręgosłupem. To są ogromne koszty, późniejsze pobyty w szpitalach. Dlatego też chcemy temu zapobiegać - podkreśliła wiceminister Małecka-Libera.

Ministerstwo Zdrowia postawiło sobie strategiczne cele

Zgodnie z założeniami projektu ustawy minister zdrowia będzie koordynował działania innych resortów, między innymi sportu, na rzecz poprawy zdrowia Polaków. Strategiczne cele to: walka z uzależnieniami od alkoholu, narkotyków, papierosów czy dopalaczy; zwrócenie uwagi na problemy psychiczne, w tym depresję oraz wczesną diagnostykę chorób.

IAR, fko

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej