Loteria Paragonowa: pierwsze losowanie nagród za nami. Kto wygrał samochód?

2015-11-17, 08:13

Loteria Paragonowa: pierwsze losowanie nagród za nami. Kto wygrał samochód?
Właściciele paragonów, które wezmą udział w loterii paragonowej, będą mogli wygrać m.in. samochód, laptopy, tablety.Foto: Pixabay

W poniedziałek odbyło się pierwsze losowanie Loterii Paragonowej. Do wygrania był samochód i sprzęt elektroniczny. Jeżeli ktoś zarejestrował tylko jeden paragon, jego szanse na wygraną były jednak mniejsze niż w Lotto.

Posłuchaj

Ekspert podatkowy BCC Michał Borowski o loterii: pomysł jest ciekawy, ale na jego efekty trzeba poczekać (IAR)
+
Dodaj do playlisty

Polacy podczas pierwszego miesiąca zarejestrowali blisko 17 milionów rachunków. Prawie 375 tysięcy pochodziło z tak zwanej promowanej branży. W tym kwartale jest to fryzjerstwo i kosmetyka.

Zobacz zwycięzców pierwszego losowania:

Kolejne losowanie nagród, notebooków i tabletów, które obejmie również tylko paragonów październikowe, odbędzie się 27 listopada.

Nagrody w loterii nie są opodatkowane

Dzięki podpisanemu rozporządzeniu, nagrody w loterii nie są opodatkowane. Choć przepisy wejdą w życie 18 listopada to obejmą nagrody od początku miesiąca.

Co miesiąc będzie można wygrać samochód i sprzęt elektroniczny. Raz na kwartał odbędzie się losowanie dodatkowego samochodu osobowego. To nagroda za paragony brane z tak zwanych promowanych branż usługowych.

Pierwsze losowanie paragonów odbędzie się o godzinie 21. Będzie transmitowane przez kanał TVP Regionalna.

Loteria potrwa do 30 września 2016 r.


Resort finansów przypomniał, że Loteria potrwa do 30 września 2016 r. Aby wziąć w niej udział, trzeba kupić towar lub usługę za minimum 10 zł brutto, mieć świadczący o tym paragon fiskalny i w miesiącu zakupu zgłosić się do loterii za pośrednictwem strony internetowej www.loteriaparagonowa.gov.pl.

Można zgłosić dowolną liczbę paragonów

Do loterii przyjmowane są tylko paragony fiskalne. Można zgłosić ich dowolną liczbę, przy czym jeden paragon można zgłosić tylko raz w loterii, niezależnie od kwoty zakupu.

Zwycięzcy losowań nie mogą wymieniać nagród na inne, ani otrzymać jej wartości w gotówce. W loterii nie mogą brać udziału pracownicy Ministerstwa Finansów i organizatora loterii oraz członkowie ich najbliższej rodziny.

Wiceminister finansów Izabela Leszczyna mówiła, że na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, że każdy z nas, płacąc za towar lub za usługę, w sklepie, w restauracji, u fryzjera czy u mechanika samochodowego, uczestniczy w obrocie gospodarczym i to czy bierzemy paragon fiskalny, w którym zawsze oprócz ceny za towar jest podatek VAT, ma znaczenie dla wpływów do budżetu państwa.

"Na efekty trzeba jeszcze poczekać"

Ekspert podatkowy BCC Michał Borowski przyznaje, że pomysł jest ciekawy, ale na jego efekty trzeba poczekać. Liczy on, że analiz resortu finansów pokażą, że akcja przyniosła efekt. Michał Borowski uważa, że loteria jest sprytnym sposobem walki z unikaniem opodatkowania, bo sami konsumenci będą eliminować szarą strefę, domagając się paragonów.

IAR/PAP, awi

Polecane

Wróć do strony głównej