Inwestorzy najchętniej wybierają rozwinięte regiony kraju

Województwa: mazowieckie, dolnośląskie, śląskie i małopolskie są najbardziej atrakcyjne dla inwestorów.

2016-12-07, 14:20

Inwestorzy najchętniej wybierają rozwinięte regiony kraju
. Foto: Pixabay

Tak wynika z raportu o atrakcyjności inwestycyjnej województw przygotowanego przez Szkołę Główną Handlową na zlecenie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

Jedna z autorek raportu, profesor Hanna Godlewska-Majkowska z SGH, podkreśla, że choć konkurencję w pozyskiwaniu inwestorów wygrywają największe ośrodki miejskie, to szans nie są pozbawione także te nieco mniejsze. Chodzi między innymi o Olsztyn, Lublin, Białystok, Bydgoszcz, Toruń, czy Zielona Góra.
Profesor Hanna Godlewska-Majkowska dodaje, że są miejsca w kraju, gdzie widać efekty starań o przyciągnięcie inwestycji. Przykładem jest zauważalna poprawa w ostatnich latach atrakcyjności gmin lubelskich.
Raport o atrakcyjności inwestycyjnej województw przygotowano po raz 8.

Polecane

Wróć do strony głównej