Ministerstwo i PARP rozpoczynają cykl spotkań z przedsiębiorcami o nowym prawie działalności

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęło cykl spotkań z przedsiębiorcami „Małe firmy wielkie zmiany”. To cykl konferencji regionalnych na temat zmian legislacyjnych, w tym nowych rozwiązań prawnych ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce w zakresie prawa przedsiębiorców, prawa podatkowego i prawa zamówień publicznych, a także o ofercie wsparcia MŚP.

2018-05-21, 14:35

Ministerstwo i PARP rozpoczynają cykl spotkań z przedsiębiorcami o nowym prawie działalności
zdjęcie ilustracyjne. Foto: shutterstock

Posłuchaj

O zatorach płatniczych mówi w radiowej jedynce Marek Niedużak, dyrektor Departamentu Oceny Ryzyka Regulacyjnego w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w rozmowie z Marcinem Jagiełowiczem/Naczelna Redakcja Gospodarcza
+
Dodaj do playlisty

- Z jednej strony chcemy przybliżyć przedsiębiorcom naszą pracę, a z drugiej strony chcemy wsłuchiwać się w głos przedsiębiorców i wyłapywać ich problemy i bolączki, które być może zostaną zamienione w regulacje prawne - mówi w radiowej Jedynce Marek Niedużak,  dyrektor Departamentu Oceny Ryzyka Regulacyjnego w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii w rozmowie z Marcinem Jagiełowiczem.

Zatory płatnicze

Zatory płatnicze nie od dziś są problemem obrotu gospodarczego. – Przygotowaliśmy zieloną księgę o zatorach płatniczych w Polsce. Ona jest dostępna na stronie internetowej ministerstwa - dodaje ekspert.

Podkreślił, że resortowi zależało na tym żeby nie zaczynać od projektu ustawy, który zawiera konkretne pomysły, tylko żeby była to odpowiedzieć na zapotrzebowanie przedsiębiorców.

A na co przedsiębiorcy skarżą się najczęściej?

- Na przymusowy kredyt kupiecki, czyli że strona silniejsza zmusza tę słabszą, żeby kredytowała jej działalność - mówi Marek Niedużak. 

REKLAMA

Pierwsza z cyklu 60 konferencja odbyła się 21 maja br. w Koszalinie (Politechnika Koszalińska Aula 102B). 

Wszelkie informacje na temat cyklu dostępne są na stronie internetowej: 

http://prawodoprzedsiebiorczosci.parp.gov.pl

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Marcin Jagiełowicz, kw 

REKLAMA

Polecane

REKLAMA

Wróć do strony głównej