X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Urzędnicy i przedsiębiorcy uczą się Konstytucji Biznesu

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2018 09:05
Ruszył cykl spotkań dla przedsiębiorców i urzędników na temat reformy prawa gospodarczego, w tym Konstytucji Biznesu. Pierwsze spotkanie odbyło się wczoraj w Koszalinie. Kolejne - zaplanowano na środę -  w Ostrowie Wielkopolskim.
Audio
  • Na temat szkoleń o nowym prawie dla przedsiębiorców - mówi w Polskim Radiu 24 Luiza Modzelewska z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w rozmowie z Karoliną Mózgowiec/Naczelna Redakcja Gospodarcza
biznes
biznesFoto: shutterstock

- Dla nas największem wyzwaniem jeśli chodzi o Konstytucję Biznesu, to dotrzeć z informacją zarówno do przedsiębiorców, żeby wiedzieli jak korzystać z nowych narzędzi, jak i do urzędów. A musimy pamiętać, że często na pierwszej linii kontaktu z administracją, zwłaszcza dla początkującego przedsiębiorcy, jest urzędnik samorządowy - mówi w Polskim Radiu 24 Luiza Modzelewska z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii w rozmowie z Karoliną Mózgowiec.

Dlatego - jak wyjaśnia -  resort planuje 60 spotkań w mniejszych miastach w całej Polsce. Chodzi o to żeby urzędnicy i przedsiębiorcy poznali nowe prawo dla firm.

Konstytucja Biznesu obowiązuje od 30 kwietnia.

Jakie zmiany wprowadza?

Nowością jest przede wszystkim prawo dla przedsiębiorców jako fundament, jako karta praw podstawowych. Są też nowe zasady ogólne, które powodują, że mamy pewność prawa i rozwiązania, które mają zapewnić żeby utrwalone praktyki nie wpływały negatywnie na prowadzenie działalności. Powołany został też rzecznik przedsiębiorców. 

Jakie wątpliwości mają przedsiębiorcy? 

- Jeszcze przed wejściem w życie Konstytucji Biznesu mieliśmy do czynienia z dużym zainteresowaniem dwoma nowymi instytucjami czyli działalnością nierejestrową i ulgą na start. W broszurze informacyjnej, która jest dostępna na stronie internetowej ministerstwa odpowiedzieliśmy na szereg praktycznych pytań, które wiążą się zwłaszcza z tą nowa formą działalności - wyjaśnia Luiza Modzelewska. 

Podczas spotkań jest też mowa o prawie podatkowym, prawie o zamówieniach publicznych i o wsparciu dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Do października zaplanowano 60 spotkań w mniejszych miastach. Żeby wziąć w nich udział, należy się zgłosić poprzez stronę Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. 

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Karolina Mózgowiec, kw 

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

PAPR rozpoczyna cykl spotkań informacyjnych: wszystko co trzeba wiedzieć o zmianach w prawie dla biznesu

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2018 16:15
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wraz z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii rozpoczyna cykl 60 konferencji informacyjnych, które odbędą się wiosną: pod koniec maja i w czerwcu oraz na jesieni: we wrześniu i październiku w miastach wojewódzkich i powiatowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ministerstwo i PARP rozpoczynają cykl spotkań z przedsiębiorcami o nowym prawie działalności

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 14:35
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii wspólnie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęło cykl spotkań z przedsiębiorcami „Małe firmy wielkie zmiany”. To cykl konferencji regionalnych na temat zmian legislacyjnych, w tym nowych rozwiązań prawnych ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej w Polsce w zakresie prawa przedsiębiorców, prawa podatkowego i prawa zamówień publicznych, a także o ofercie wsparcia MŚP.
rozwiń zwiń