Transport rzeczny. Uczmy się od Holendrów

2018-10-10, 14:22

Transport rzeczny. Uczmy się od Holendrów
Większość taboru żeglugi śródlądowej w Polsce jest zdekapitalizowana i wymaga odtworzenia - podaje GUS.Foto: Pixabay

Polska chce wykorzystać doświadczenia holenderskie podczas przywracania żeglowności rzek i poprawy infrastruktury transportowej. Tym tematom poświęcona była zorganizowana w Warszawie polsko-holenderska konferencja dotycząca współpracy w sektorze wodnym i transportowym.

Posłuchaj

Wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Anna Moskwa o doświadczeń holenderskich w przywracaniu żeglowności rzek i poprawy infrastruktury transportowej, z których korzystać może Polska. (Cz.1)
+
Dodaj do playlisty

Wiceminister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Anna Moskwa podkreśla, że z doświadczeń holenderskich Polska może czerpać pełnymi garściami.

Wskazała, że około jedna trzecia holenderskiego transportu jest przewożona drogami wodnymi. Wiceminister dodała też, że dzięki dobrej gospodarce wodnej, w holenderskich mieszkaniach dostępna jest czysta, gotowa do spożycia woda.

Wiceminister przypomniała, że w Polsce odbudowywana jest administracja żeglugowa, a rzeki są udrażniane. Powiedziała, że na razie prace dotyczą usuwania wąskich gardeł, a w 2030 roku ma zostać przywrócona żeglowność na Odrze i na Wiśle.

Dyskusję o gospodarce wodnej członkowie holenderskiej delegacji będą kontynuować jutro w Gdańsku.

PAP, ak, NRG

Polecane

Wróć do strony głównej