more_horiz
Gospodarka

Lawendowa agroturystyka sposobem na życie

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2018 10:44
To był dobry rok dla gospodarstwa agroturystycznego i zarazem ekologicznego o nazwie m"Lawendowa Osada" w Przywidzu w Pomorskiem. Prowadzą je Barbara i Bartosz Idczakowie. Walory gospodarstwa docenili nie tylko goście,  ale także jurorzy konkursu na Rolnika Roku Regionu Morza Bałtyckiego, którego organizatorem jest WWF Polska.
Audio
  • Lawendowa agroturystyka sposobem na życie (Dariusz Kwiatkowski/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Lawendowa Osada
Lawendowa OsadaFoto: lawendowaosada.pl

Jak podkreśla Barbara Idczak, gospodarstwo jest prowadzone w harmonii z naturą.

- Prowadzimy gospodarstwo i domowe, i rolne, w sposób całkowicie ekologiczny. Nasze uprawy są certyfikowane ekologicznie. Stosujemy kompostownik i pasy zieleni przy rzece, przy której mamy gospodarstwo. Prowadzimy też warsztaty zwiększające świadomość ekologiczną - dodaje.

Z kolei Bartosz Idczak mówi, że ich gospodarstwo wyspecjalizowało się, jak sama nazwa wskazuje, w uprawie i przetwarzaniu lawendy.

- To roślina o niepowtarzalnym, pięknym zapachu, co przekłada się potem na produkty, które z niej powstają - zaznacza.

W tym roku państwo Idczakowie zostali również laureatami konkursu "Sposób na sukces", organizowanego przez Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz konkursu Polskiej Organizacji Turystycznej pod hasłem "Na wsi najlepiej- 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej ".

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Dariusz Kwiatkowski, md