X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Gospodarka

Szybciej z Warszawy do Krakowa. Obwodnica Radomia otwarta

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 10:26
Pierwsze samochody przejechały rano zachodnią obwodnica Radomia, która stanowi odcinek ekspresowej "siódemki". Droga liczy 25 kilometrów. Koszt inwestycji to prawie 730 milionów złotych.
Audio
  • Artur Kuta: obwodnica została oddana do użytku przed terminem (IAR)
  • Andrzej Adamczyk: to projekt o ogromnym znaczeniu (IAR)
Obwodnica Radomia
Obwodnica RadomiaFoto: TT/Ministerstwo Infrastruktury

Droga ma strategiczne znaczenie, łączy północ z południem i jest jedną z najważniejszych w Polsce. W Radomiu krajowa trasa numer 7 zmienia swój bieg i jako obwodnica zachodnia znajdzie się poza granicami miasta. To projekt o ogromnym znaczeniu - mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dzięki niemu kierowcy jadący krajową siódemką z Warszawy na południe kraju zaoszczędzą co najmniej kilkanaście, a w godzinach szczytu, nawet kilkadziesiąt minut.

Budowa obwodnicy trwała trzy lata. Droga została oddana do użytku przed terminem - przypomina Artur Kuta, dyrektor kontraktu. Komunikację z drogami lokalnymi umożliwiają cztery węzły: Radom Północ, Radom Zachód, Radom południe i Wolanów.

Zgodnie z założeniami, powstało 27 mostów. Wybudowano drogi dojazdowe i dwa duże parkingi. Część inwestycji stanowią również nowy obwód utrzymania drogi, a także urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa. Ponad połowa pieniędzy, bo około 400 milionów złotych, pochodziła z Unii Europejskiej.

Obwodnica powstała w systemie "Projektuj i buduj".

Naczelna Redakcja Gospodarcza, IAR, md

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Adamczyk: Via Carpatia będzie gotowa w 2025 r.

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2018 21:23
Trasa Via Carpatia - korytarz transportowy z północy na południe Europy - wzdłuż wschodniej granicy Polski będzie gotowa w 2025 r. - ocenia minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Mówił o tym w czwartek wieczorem na spotkaniu w Białymstoku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Obwodnica Kędzierzyna-Koźla będzie dokończona

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2018 13:48
Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała z firmą Strabag umowę na zaprojektowanie i zbudowanie drugiego etapu północnej obwodnicy Kędzierzyna-Koźla. Droga ma zostać otwarta na wiosnę 2022 roku.
rozwiń zwiń