Poszkodowani przez GetBack pytają o realną pomoc
Poszkodowani w aferze GetBack spotkają się z państwowymi urzędnikami. Do rozmów z przedstawicielami Komisji Nadzoru Finansowego, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Ministerstwa Finansów oraz Rzecznika Finansowego dojdzie z inicjatywy Kancelarii Premiera.
2019-01-03, 12:02
Jak informują poszkodowani, uczestnicy spotkania omówią propozycje przewodniczącego KNF dotyczące rozwiązania problemu obligatariuszy. Według nich oszustwo w tej sprawie było możliwe ze względu na błędy organów nadzorczych i instytucji rynku finansowego w Polsce.
Oczekiwania poszkodowanych przez GetBack
Obligatariusze informują, że o spotkanie z przewodniczącym KNF zabiegali od 8 miesięcy. Od nadzoru finansowego oczekują opublikowania raportu, na podstawie którego Idea Bank trafił na listę ostrzeżeń publicznych. Poszkodowani chcą także poznać raport na temat GetBack. Oba dokumenty chcą poznać w takiej formie, która nie spowoduje złamania tajemnicy zawodowej. Obligatariusze chcą również poznać listę banków, od których spółka GetBack skupowała wierzytelności.
Jaka pomoc?
Poszkodowani zapytają, jaką realną pomoc obecnie jest w stanie zaoferować KNF obywatelom w celu odzyskania utraconych pieniędzy. Według obligatariuszy, posiadają oni obligacje korporacyjne wyemitowane przez GetBack S.A. o łącznej wartości ponad 200 milionów złotych.
REKLAMA
Spółka GetBack powstała w 2012 roku i zajmowała się wierzytelnościami. W kwietniu ubiegłego roku Giełda Papierów Wartościowych zawiesiła obrót akcjami spółki z powodu podania przez nią nieprawdziwych informacji. Postępowania dotyczące działalności firmy prowadzi również prokuratura.
IAR, ak, NRG
REKLAMA