X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Pogoda przestała sprzyjać zbożom ozimym. To duży problem w rolnictwie

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 12:50
Oziminy miały dobry start jesienią, ale teraz pogoda im przestała sprzyjać. Niektóre portale rolnicze wręcz apelowały "zimo wróć". Przypomnijmy, że oziminy to dla rolników zboża, pochodzące z jesiennego siewu. Z Łukaszem Czechem, analitykiem rynków rolnych Banku BGŻ BNP Paribas rozmawia Aleksandra Tycner
Audio
  • Oziminy miały dobry start jesienią, ale teraz pogoda im przestała sprzyjać. Niektóre portale rolnicze wręcz apelowały "zimo wróć". Z Łukaszem Czechem, analitykiem rynków rolnych Banku BGŻ BNP Paribas rozmawiała w radiowej Jedynce Aleksandra Tycner/Naczelna Redakcja Gospodarcza
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne Foto: Pixabay

- Jeśli nie będzie przymrozków do marca to jest szansa na dobre plony - mówi ekspert. Chodzi o to, że w grudniu również nie było mroźnych dni a to oznacza, że rośliny zaczęły kiełkować. Jeśli zatem wiosną zimowa aura powróci mogą pojawić się straty w plonach. 

- W tym roku zagrożony jest rzepak ozimy, bo wielu rolników wysiało go wcześniej i mając dobre warunku rośliny urosły ponad miarę nie wykształcając odpowiedniej odporności na późniejsze mrozu - wyjaśnił ekspert. 

Oczywiście rolnicy zawsze starają się dobrać odpowiednie odmiany roślin do odpowiednich warunków atmosferycznych.  

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Aleksandra Tycner, kw 

Zobacz więcej na temat: rolnictwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Polscy naukowcy pracują nad wykorzystanie roślin strączkowych zastępujących soję GMO

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2019 08:00
W grudniu podsumowano trwające od 2010 roku w Polsce, działania mające na celu zwiększenie produkcji roślin zawierających duże ilości białka paszowego. Mogą one zastępować soję modyfikowaną genetycznie. Więcej na ten temat w radiowej Jedynce w materiale Dariusza Kwiatkowskiego. 
rozwiń zwiń