X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

"Pieniądz nie śpi": czym jest restrukturyzacja i jak się ją przeprowadza?

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2019 08:52
Restrukturyzacja jest pojęciem, które może nam się wydawać odległe, bo dotyczy przede wszystkim firm. Jak się jednak okazuje w różnych momentach życia przeprowadza ją każdy z nas, na mniejszą lub większą skalę.
Audio
  • Czym jest restrukturyzacja i jak się ją przeprowadza? (Marcin Jagiełowicz/Naczelna Redakcja Gospodarcza)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Profesor Elżbieta Mączyńska z SGH powiedziała, że restrukturyzacji doświadczamy de facto na co dzień, a nie zawsze rozumiemy, co kryje się pod tym pojęciem. Dodała, że są jej dwie formy: majątkowa lub finansowa. Z restrukturyzacją majątkową mamy do czynienia np. w sytuacji, gdy sprzedajemy samochód, by mieć środki na bieżące potrzeby. W firmie jest to po prostu zmiana struktury aktywów.

Restrukturyzacja finansowa polega natomiast na zmianie struktury naszego finansowania. Możemy np. poprosić naszego dostawcę o poczekanie z egzekwowaniem długów wobec nas albo zamienić te długi za udział w naszym przedsiębiorstwie. Prof. Elżbieta Mączyńska zwraca uwagę, że ten proces jest uregulowany prawnie - mamy przepisy restrukturyzacyjne oraz upadłościowe, które są stosowane w momencie, gdy firma bankrutuje. Decyzję o tym, którą procedurę rozpocząć, podejmuje sąd.

Naczelna Redakcja Gospodarcza, Jedynka, Marcin Jagiełowicz, md

Zobacz więcej na temat: firma bankructwo
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niewypłacalność firm: najczęstszą przyczyną – rosnące koszty pracownicze

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2018 21:12
82 przypadki niewypłacalności przedsiębiorstw mieliśmy w styczniu bieżącego roku, to dane oficjalne publikowane w Monitorze Sądowym i Gospodarczym.
rozwiń zwiń