X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Gospodarka

Budżet UE 2021-2027: najwięcej pieniędzy na innowacyjność, niską emisję CO2 i inwestycje drogowe

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 10:48
Zdaniem wiceministra inwestycji i rozwoju Adama Hamryszczaka, nowa perspektywa finansowa UE na lata 2021-2027 skoncentrowana będzie na innowacyjności i gospodarce niskoemisyjnej. - Będą też środki na inwestycje drogowe, co jest ważne dla samorządów – dodał Hamryszczak w sobotę w Jasionce.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Photo Veterok

Hamryszczak był jednym z uczestników panelu w trakcie III Ogólnopolskiego Forum Samorządów, które odbywa się w sobotę w podrzeszowskiej Jasionce (podkarpackie).

Są już nowe wytyczne Komisji Europejskiej dla samorządów ws. finansowania inwestycji ze środków UE

Wiceminister podkreślił, że obecnie jest już najwyższy czas, aby przygotowywać się do nowej perspektywy. -Są już przedstawione nowe wytyczne Komisji Europejskiej, które wręcz wymuszają na samorządach różnych szczebli, jak i stronie rządowej, przygotowywanie się do nowej perspektywy – mówił.

Trzy najważniejsze cele nowej perspektywy finansowej: innowacyjność. Niska emisja CO2 i infrastruktura drogowa

W ocenie Hamryszczaka nowa perspektywa będzie skoncentrowana w dużym stopniu na kwestiach związanych z innowacyjnością i gospodarką niskoemisyjną. - Będą też środki na infrastrukturę drogową – co jest ważne dla samorządów – zaznaczył.

Wiceminister podkreślił, że samorządy regionalne muszą zaktualizować strategie wojewódzkie tak, aby korelowały z założeniami nowych regionalnych programów operacyjnych. -Ta aktualizacja związana jest z konsultacjami z samorządami niższego szczebla, przedsiębiorcami czy z partnerami społeczno-gospodarczymi – zauważył.

Komisja Europejska proponuje obniżenie nakładów w najbiedniejszych regionach

Hamryszczak przypomniał, że propozycja Komisji Europejskiej zakład niższy poziom dofinansowania projektów w najbiedniejszych regionach. Dziś jest to 80 proc., propozycja KE to 70 proc. -Stwarza to pewne ograniczenia, które będą musiały brać pod uwagę poszczególne samorządy – mówił.

Rząd będzie walczył w Brukseli o utrzymanie finansowania projektów samorządowych

Wiceminister zadeklarował, że polski rząd w czasie negocjacji będzie zabiegał, żeby utrzymać wyższy poziom dofinansowania projektów.

- Dlatego, że zdajemy sobie sprawę, że dla samorządów, które mają niższe dochody udźwignięcie wyższego wkładu własnego będzie niezwykle trudne. Hamowałoby to też realizację wielu niezwykle ważnych dla tych samorządów projektów inwestycyjnych – wyjaśnił.

Słabe szanse na zakończenie negocjacji ws. nowej perspektywy do grudnia tego roku

Według Hamryszczaka harmonogram prac nad budżetem nowej perspektywy finansowej, który zakłada, że w grudniu dojdzie do porozumienia w najważniejszych kwestiach finansowych, jest mało prawdopodobny.

- Biorąc pod uwagę te wydarzenia o charakterze politycznym, które czekają nas w tym roku, uważam, że te plany nie zostaną zrealizowane – mówił wiceminister inwestycji i rozwoju.

Głównymi tematami III Ogólnopolskiego Forum Samorządów są m.in. polityka spójności i przyszła perspektywa finansowa Unii Europejskiej.

PAP, jk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak